Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Yapay zeka alanındaki çalışmaların gelmiş olduğu bu noktada, artık hemen her konuda ve sektörde yapay zeka destekli uygulamaların izini görüyoruz. Eğitimden tıpa, avukatlıktan mimarlığa birçok nitelik gerektiren konuda dahi yapay zeka artık insanla yarışır bir konumda. Bu nedenle de artık günlük hayatımızdaki yeri de etkisi de artmaya devam ediyor. Tüm bu gelişmelerin akabinde Milletvekili Burak Dalgın’dan da önemli bir paylaşım geldi. Dalgın Twitter hesabından yapmış olduğu bir duyuruda önümüzdeki hafta mecliste ChatGPT ile birlikte yazdıkları bir soru önergesi sunacağını açıkladı.
Günlük hayatın hemen her alanında karşımıza çıkan ve çağın devrimi olarak tanımlanan ChatGPT, şimdi de TBMM’de gündeme gelecek. Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile ChatGPT ile birlikte yazdıkları soru önergesini meclise sunacaklarını paylaştı. İşte detaylar!

ChatGPT Meclis’e Geliyor

Başta ChatGPT olmak üzere daha birçok araç ile birlikte yapay zekâ günlük hayatlarımızdaki etkisini gün geçtikçe daha da derinleştiriyor. Daha bundan birkaç yıl öncesinde son derece basit iş ve işlemlerde yardım aldığımız yapay zeka araçları, bugün artık doktorlara ve avukatlara dahi danışmanlık yapıyor diyebiliriz. Dolayısıyla bu araçlarda yaşanan bu gözle görünür ilerleme, sonunda meclise dahi girmek üzere. Balıkesir milletvekili Burak Dalgın, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak, ChatGPT’yi kullanarak bir soru önergesi oluşturduklarını ve dahası oluşturdukları bu soru önergesini önümüzdeki hafta içinde TBMM’ye sunacaklarını belirtti. Burak Dalgın, önerge ve içeriği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı için bu konuda ChatGPT’den nasıl bir yardım aldığı konusunda çok fazla bir yorum yapamıyoruz. Ama bildiğimiz şu ki, ChatGPT önümüzdeki haftalarda meclis kürsülerinde de konuşulacak.

Milletvekili Burak Dalgın’ın ChatGPT Paylaşımı

Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, bugün Twitter hesabından ChatGPT ile ilgili şu paylaşımı yaptı: “Bugün ChatGPT ile birlikte bir soru önergesi yazdık. Hafta başında TBMM’ye sunacağım. Siyaseti Cobot (insan-robot işbirliği) çağına ısındıralım.” Konu hakkında başka detaylı bir açıklama yapmayan Dalgın’ın önümüzdeki hafta meclise sunacağı önerge daha şimdiden merakla bekleniyor. Ve tabii ki burada teknik açıdan önemli olan şey yalnızca önergenin içeriği ya da nasıl karşılık bulduğu değil bu konuda yapay zekâdan nasıl faydalandığı da olmalı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz