Netflix Türkiye En İyi Belgeseller
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Dijital dizi ve film platformları arasında en çok tercih edilen ve zengin içerikleriyle abone sayısını artırmaya devam eden Netflix’in en iyi belgeselleriyle karşınızdayız. Netflix’in her türde içerikleri arasından en iyilerini derleyerek oluşturduğumuz liste haberlerimize, bu kez de belgesellerle devam ediyoruz. İşte ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller’, ‘En iyi Netflix belgeselleri’, ‘Mutlaka izlemeniz gereken Netflix belgeselleri’ ve ‘Netflix Türkiye en iyi belgeseller’…

Belgesel tutkunları için hazırladığımız bu yazımızda, Netflix Türkiye’de yer alan en iyi 10 belgeseli sıralayarak hikâyelerine de kısaca değindik. Böylece çeşitli ülkelerin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olacak, yüzyıllar öncesinde gizli kalmış sırları öğrenecek ve okyanusun derinliklerinde yaşayan canlıları görebileceksiniz. İşte ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller’, ‘En iyi Netflix belgeselleri’, ‘Mutlaka izlemeniz gereken Netflix belgeselleri’ ve ‘Netflix Türkiye en iyi belgeseller’…

İşte en iyi Netflix belgeselleri!

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

En iyi Netflix belgeselleri listemiz şu şekilde:

  • Ahtapottan Öğrendiklerim  
  • Seaspiracy  
  • Sakkara’nın Sırları  
  • Amercan MurderThe Family Next Door 
  • Pele  
  • Hitler Bir Kariyer 
  • Küba ve Kameraman 
  • Bana Kim Olduğumu Söyle 
  • Peru: Gizli Hazine 
  • Gezegenimizden Bir Yaşam 
Ahtapottan Öğrendiklerim  

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller arasında olan ‘Ahtapottan Öğrendiklerim’ aynı zamanda 2021 Oscar adayı belgeseller arasında da yer alıyor. Belgesel, yönetmenin Güney Afrika’da yosun ormanında yaşayan ahtapotla bir yıl boyunca kurduğu sıra dışı dostluğu konu alıyor. Bu dostluk ile yönetmen, ahtapotların dünyasına dair gizemi ve pek çok şeyi öğrenir.  

Seaspiracy  

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Netflix Türkiye en iyi belgeseller listesinde sırada ‘Seaspiracy ile devam ediyoruz. 2021 yapımı olan bu belgesel, okyanuslardaki yaşama hayranlık duyan bir film yapımcısının araştırmalarını izleyiciyle buluşturuyor. İnsanların deniz canlılarına verdiği zararı gözler önüne seren yapımcı, aynı zamanda küresel boyutta bir yolsuzluğu ortaya çıkarıyor.  

Sakkara’nın Sırları  

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Her zaman merak konusu olan ve gizemini koruyan Mısır’a dair bir belgesel izlemek isterseniz ‘Sakkara’nın Sırları’ belgeseline bakabilirsiniz. Arkeoloji meraklılarının da seveceği belgeseller arasında yer alan Sakkara’nın Sırları’nda 4400 yıl boyunca insan eli değmemiş bir mezar gün ışığına çıkarılıyor. Mısırlı arkeologlar tarafından çıkarılan bu mezarla birlikte geçmişe dair gizemler çözülmeye çalışılıyor.  

Amercan Murder: The Family Next Door
Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri2020 yapımı olan ve en iyi Netflix belgeselleri arasında yer alan ‘American Murder: The Family Next Door’ ham görüntülerle karşımıza çıkıyor. Shanann Watts ile çocuklarının ortadan kaybolmalarını konu alan belgeselde, bu kaybın ardından yaşanan feci olayları izliyoruz.  
Pele  

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Futbolun efsane ismi Pele’nin hayatına odaklanan belgeselde, bir başarı hikayesini adım adım takip ediyoruz. Belgesel, Pele’nin kariyerinin başlangıcından bir efsaneye nasıl dönüştüğünü konu alıyor. Pele’ye dair özel arşiv görüntülerini izleyiciye sunan belgesel,  ZagalloJairzinhoRivellino gibi eski takım arkadaşlarının röportajlarına da yer veriyor.  

Hitler Bir Kariyer 

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Adolf Hitler’e dair merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bir belgesel olan ‘Hitler Bir Kariyer’, Hitler’in savaş öncesi yaşantısına ve dünyayı ele geçirme çabasına değiniyor. Belgeselde yoksul bir aileden geldiğini gördüğümüz Adolf Hitler’in manipülasyon, psikoloji, imaj yaratma yöntemleriyle bir dönem nasıl Almanya’nın tek adamı haline geldiğini izliyoruz.  

Küba ve Kameraman 

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Sosyalist yönetim biçimiyle diğer ülkelerden ayrılan ve bu nedenle de en çok merak edilen ülkelerden biri olan Küba’ya dair belgeseli de listemize ekliyoruz. ‘Küba ve Kameraman’ adlı belgesel ülkenin geçmişine ait fırtınalı yıllara değiniyor. Emmy ödüllü film yapımcısı Jon Alpert, Küba’nın geçmiş 40 yılına değinerek üç Kübalı ailenin başından geçenleri anlatıyor.  

Bana Kim Olduğumu Söyle 

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

‘Bana Kim Olduğumu Söyle’ hafızasını kaybeden Alex’in ona geçmişini anlatması için ikiz kardeşi Marxus’a güvenmesini konu alıyor. Fakat, belgeselin ilerleyen dakikalarında Marxus’un karanlık bir aile sırrını sakladığını öğreniyoruz. 

Peru: Gizli Hazine 

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

‘Peru: Gizli Hazine’ belgeselinde doğal zenginlikleriyle göz kamaştıran ve geçmişi 1000 yıl öncesine uzanan Peru’nun kültürel geleneklerine doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Belgeselde gördüğümüz ve bu zamana kadar korunabilmiş olan tüm bu doğal güzellikler izleyiciyi oldukça şaşırtıyor.  

Gezegenimizden Bir Yaşam 

Netflix Türkiye En İyi Belgeselleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgeseller listemizi ‘Gezegenimizde Bir Yaşam’ belgeseliyle sonlandırıyoruz. Dünya’nın evrimsel tarihini dinlediğimiz bu belgeselde, bir belgesel yayıncısı olan David Attenborough ile karşılaşıyoruz. David Attenborough izleyicilere, kaybolan tabiat alanlarından ve gelecek adına bir vizyon sunmak için Dünya’nın evrimsel tarihinden bahsediyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Netflix Türkiye, Mayıs Ayında Eklenecek Dizi ve Film Listesini Paylaştı

Netflix Türkiye’de En Popüler Filmler – Netflix 10 Popüler Film

Kıyıda Köşede Kalmış Netflix Dizileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz