BiTaksi İndirilme Sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

İndirilme sayısı 6.5 milyona ulaşan BiTaksi, 8 yıl önce kurulduğu günden bu yana 48 milyon yolculuğa ev sahipliği yaptığını açıkladı. Platform ayrıca, pandemi döneminde Türkiye’de ilk kez hayata geçen kabinli taksi hizmetinin 1’inci yaşının dolmasına günler kala 800 bin güvenli yolculuğa ulaştığına işaret etti.  

Toplam indirilme sayısı 6.5 milyona ulaşan BiTaksi uygulaması, 8 yıl önce kurulduğu günden bu yana 48 milyon yolculuğa dijital ev sahipliği yaptığını açıkladı. Geride bıraktıkları 8 yılı değerlendiren BiTaksi CEO’su Kaan Sancaklı, konuya ilişkin açıklamasında “Sektörümüzün lider uygulaması olarak, kendimizi kurulduğumuz günden bu yana hem yolcuların hem de sürücülerin dijital yol arkadaşı olarak konumlandırıyoruz. Sürücüler ile yolcuları kolay ve güvenli şekilde buluşturuyor, hayata geçirdiğimiz kampanyalar ile fırsatlar sağlıyoruz. Ekosistemimize katma değer yaratacak projelerle destek olmaya ve her zaman daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Kullanıcı memnuniyetine de değinen Sancaklı, daha sonra sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “BiTaksi olarak şu ana kadar pek çok ilki hayata geçirdik. Türkiye’de taksilerde kartlı ödeme ilk kez BiTaksi ile başladı. Görme-işitme engelli vatandaşlarımızın, evcil hayvanı bulunan yolculularımızın konforlu ve güvenli şekilde seyahat edebilmesi için ‘kolay taksi’ ve ‘pati taksi’ hizmetlerimizle yine ilkleri gerçekleştirdik. Pandemi döneminde ‘kabinli taksi’ projemizi hayata geçirerek hem yolcuların hem de sürücülerin sağlığı ve güvenliği için sürdürülebilir bir adım attık. Tüm bu projelerimiz ve hizmetimizi iyileştirmeye yönelik yaklaşımımız yolcularımıza da yansıyor. BiTaksi’yi deneyimlemiş milyonlarca kullanıcımızın memnuniyet oranı yüzde 96.” 

BiTaksi, Haziran sonuna kadar yapılan yolculuklarda çekilişle 20 adet iPhone 12 hediye ediyor 

BiTaksi iPhone 12 Hediye

Diğer yandan; BiTaksi, geçen yıl COVID-19 salgını dolayısıyla Türkiye’de ilk kez kabinli taksi projesini hayata geçirmişti. 1 yaşını doldurmasına sayılı günler kala sayıları hızla artan kabinli taksilerin, hem yolcular hem de sürücüler için izole bir yolculuk imkânı sağlamaya devam ettiği kaydedildi. Sancaklı, kabinli taksilere ilişkin değerlendirmesinde “COVID-19 salgını dolayısıyla kullanıcılarımızın hijyen koşullarına azami derecede dikkat ettiğini göz önünde bulundurarak kabinli taksi uygulamasını başlattık. Şu ana kadar BiTaksi üzerinden kabinli taksilerle 2 binin üzerinde sürücü, 800 bin güvenli yolculuk gerçekleştirdi. Hem yolcularımızdan hem de sürücülerimizden çok güzel yorumlar alıyoruz. Öte yandan hayata geçirdiğimiz kampanyalar ile yolcularımıza avantajlar sağlıyoruz. Projemizin başından bu yana 250 binin üzerinde yolcumuza sürpriz olarak kabinli taksi gönderdik ve onları bu yeni hizmetimizle tanıştırdık” ifadelerine yer verdi. 

Aktarılan detaylara göre; kabinli taksilerde yer alan panel, tasarımı dolayısıyla tüm taksilere kolayca entegre edilebiliyor. Kabinli taksiler; ön ve arka taraf arasındaki hava geçişini engellemesinin yanı sıra, arka koltuktaki yolcuların özel filtrelerle ayrılan klima ve ses izolasyonu ile konforlu şekilde yolculuk yapmasına da olanak tanıyor. BiTaksi, güncel olarak İstanbul’daki 750’ye yakın kabinli taksi sayısını yaz sonuna kadar bine tamamlamayı hedefliyor. 

Doğum gününü kullanıcılarıyla birlikte kutlayan platform ayrıca, Haziran sonuna kadar BiTaksi ile yapılacak yolculuklarda çekilişle 20 adet iPhone 12 hediye ediyor. BiTaksi’nin faaliyet gösterdiği İstanbul ve Ankara’da, uygulama üzerinden 30 TL ve katları tutarında bireysel yolculuk yapacak tüm yolcular her 30 TL için 1 çekilişi hakkı kazanıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

BiTaksi, Taksi Sürücülerine ve Kullanıcılarına Nisan Ayında 5 Milyon Liralık Destek Vereceğini Açıkladı 

‘BiTaksi’ Hizmetinde ‘İstanbulkart’ ile Ödeme Dönemi Başladı 

Fiat ve BiTaksi, ‘Kabinli Taksi’ Projesini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz