Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana SayfaHaberChrome 78 güncellemesi ile birlikte iOS ve Android’e karanlık mod geldi

Chrome 78 güncellemesi ile birlikte iOS ve Android’e karanlık mod geldi

Teknoloji devi Google internet tarayıcısı olan ‘’Chrome’’u güncelledi. Yeni gelen ve sürüm kodu 78 olan bu güncellemeyle birlikte artık Google Chrome, iOS ve Android platformlarda karanlık mod özelliği sunabilecek, Google aynı zamanda masaüstü sürümlere de yeni özellikler getirdiklerini açıkladı.

 

 

ABD merkezli Google’ın en bilinen hizmetlerinden biri olan internet tarayıcısı Chrome, uzunca bir süredir hayatımızda ve dünyanın en popüler internet taşıyıcısı olma özelliğini de hala koruyor. Bu ilginin farkında olan Google geliştiricileri ise yazılımın daha iyi olması için çalışmalarını sürdürüyor ve uygulamayı sürekli güncelliyor.

Google, bugün macOS, Windows, Android, Linux ve iOS platformları için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme sonrası, Google sürümünü 78’e yükseltirken her platform için farklı özelliklere sahip olduğunu belirtti.

Diğer yeni özelliklerden önce Google Chrome 78, bir dizi iyileştirme ve güvenlik sorunlarının düzeltilmesi ile birlikte geliyor. Yapılan bu iyileştirme ve düzeltmeler, Google Chrome 78’in daha kararlı ve daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Google Chrome 78, 3 tanesi çok kritik olmak üzere toplamda 37 güvenlik düzeltmesini içeriyor.

Google Chrome Android güncellemesinde uygulamaya senkronizasyon özelliğini getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Chrome uygulamasındaki verilerini Android cihazlarına kolaylıkla gönderebilecek. Ayrıca Android kullanıcıları bu güncelleme sonrasında Chrome uygulamasını ‘karanlık mod’da kullanmaya başlayabilecekler.

iOS platformu için Google’ın sunduğu yeni güncelleme ise, kullanıcılara iOS 13’ü kullanmaları halinde karanlık mod desteği sunuyor olacak.  Ayrıca bundan sonra iPhone kullanıcıları, Google Chrome uygulamalarına kredi kartı kaydedebilecekler ve yer imleri, son sekmeler ve okuma listesi gibi birimlerini kart olarak görüntüleyebilecekler. Ancak bu özellik de iOS 13’le birlikte kullanılabiliyor.

Google Chrome güncelleme işlemi ise şu şekilde:

Eğer Android işletim sistemine sahip olan tablet veya akıllı telefon kullanıyorsanız, Google Chrome’u güncellemek için Google Play Store uygulamasına erişin. Burada yer alan ilgili sayfayı bulduktan sonra Google Chrome’u güncelleyebilirsiniz.

Eğer bir iPhone ya da iPad sahibiyseniz Google Chrome uygulamasını güncelleyebilmek için App Store’a erişin. Android platformunda olduğu gibi, iOS platformunda da uygulamanız otomatik olarak güncellenmiş olabilir ancak yine de App Store aracılığıyla kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. Google Chrome’un yeni özelliklerini kullanabilmek için iOS 13 kullanmanız gerektiğini unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR