rise-of-empires-ottoman-2-sezon-teknosafari

İlk sezonu ile büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Rise of Empires: Ottoman için 2. sezon duyuruldu. Dizinin yeni sezonu, ilk sezonda olduğu gibi Netflix üzerinde yayınlanacak.

Yapımcılığını Netflix’in üstlendiği belgesel – dizi Rise of Empires: Otooman, ilk sezonu ile 24 Ocak 2020 tarihinden yayınlanmıştı. Dizi, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u alma dönemini konu alıyordu. Bununla birlikte dizi, hem çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşmışken, hem de çok büyük bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bunlara rağmen Rise of Empires: Otooman 2. sezon duyuruldu.

Rise of Empires: Ottoman belgesel dizisi, neredeyse tüm oyuncuları Türk olmasına rağmen ana dil olarak İngilizce konuşuluyordu. Dil seçimi ve anlatılanlar içerisinden bazı detaylar, özellikle Türk izleyiciler tarafından eleştirilmişti. Ancak dünya genelinde belgesel dizi, çok büyük bir kitle tarafından izlendi ve şimdi 2. sezonu ile tekrardan ekranlara gelecek.

Dizinin yapımcısı Emre Şahin, resmi Instagram hesabında yaptığı paylaşım ile 2. sezon çekimlerinin başladığını duyurdu. Belirtilenlere göre dizinin kadrosuna yeni isimler eklenecek.

rise-of-empires-ottoman-yeni-sezon-teknosafari

İlk sezonunda Osmanlı’nın İstanbul (Belgeselde Konstantiniyye) için mücadele vermesi anlatılıyordu. İkinci sezonda ise farklı bir dönemin anlatılması bekleniyor. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da, 2. sezonda Konstantiniyye’nin İstanbul’a dönüşmesinin işleneceği düşünülüyor. İlk sezon, Fatih Sultan Mehmed’in Ayasofya’ya ayak basması ile bitmişti. Ancak fetih sonrası İstanbul’da yapılan değişiklikler görülmemişti.

Netflix Türkiye içerisinde dizinin 2 farklı dilde anlatıcısı bulunuyordu. İngilizce anlatıcı olarak Game of Thrones’tan tanınan Charles Dance görev alacak iken Türkçe anlatıcı ise Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergiç olacak. Dizinin 2. sezonunda anlatıcıların aynı kalacağı düşünülüyor.

Bunların yanında Prof. Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan da dizinin sunduğu bilgiler konusunda danışmanlık yapacak. Belgesel dizinin yapımcılığı Karga Seven Pictures ve STX Entertainment tarafından üstlenilirken senaryo ise Kelly McPherson tarafından yazıldı.

İlginizi Çekebilir:

Netflix, 140Journos Tarafından Hazırlanan Edis Belgeseli ‘Starlight’ı Yayınladı

Netflix İlk Kez Bir Oyun Stüdyosu Satın Aldı: Night School Studio

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz