sony-f-2-8-oss-ii-ozellikleri-teknosafari

Sony, yeni FE 70-200MM F2.8 GM OSS II lensini tanıttı. Yeni lens, çözünürlük ve bokeh ile birlikte yeni nesil AF performansını geliştiriyor.

Sony, G Master serisini FE 70-200mm F2.8 GM OSS II lens ile zenginleştiriyor. Serinin en yeni üyesi, Sony’nin G Master tasarımına özgü AF (otomatik netleme) performansının yanı sıra üst seviye çözünürlük ve bokeh kombinasyonu sunuyor.

Sony Europe BV Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, yeni lens modeli ile ilgili “Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin taleplerine kulak vererek 70-200mm F2.8 lensimizin yeni ve iyileştirilmiş versiyonu G-Master FE 70-200mm F2.8 GM OSS II’yi geliştirmeye karar verdik. Bu yeni lenste ağırlık ve netleme hızı açısından yaptığımız iyileştirmeler muazzam. Bunlar hem fotoğrafçılar hem de video içerik üreticileri açısından müthiş bir fark yaratacaktır. Kompakt ve hafif full frame fotoğraf makinesi gövdelerimizle birlikte kullananlar için Sony, ideal dengeye sahip ve taşımaya son derece uygun bir eşleşme vadediyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

sony-lens-ornek-teknosafari
Sony FE 70-200MM F2.8 GM OSS II ile çekilmiş fotoğraf örneği.

Sony’nin E-mount fotoğraf makinesi gövdeleri ile tam uyumlu tasarlanan FE 70-200MM F2.8 GM OSS II, yalnızca optik kalite ve gelişmiş AF performansı ile sınırlı değil. Aynı zamanda lens, dünyanın en hafif F2.8 70-200mm zum seçeneği haline geliyor.

Yeni lens, kullanıcılara, diyafram maksimum açıklıkta olsa bile tüm zum aralığı boyunca köşeden köşeye temiz ve net bir görüntü sağlıyor.

Bir tanesi 0,01 mikron yüzey hassasiyetli bir XA (aşırı asferik) parça olmak üzere iki asferik lens parçası sayesinde FE 70-200mm F2.8 GM OSS II, mesafeyle ilgili sapma varyasyonlarını etkili bir şekilde kontrol ederek görüntü alanının tamamında üst düzey çözünürlük sağlıyor.

F2.8 lens, maksimum diyafram açıklığı ve yeni geliştirilen 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı sayesinde pürüzsüz, bokeh efekti elde edebiliyor. Ek olarak, lensin bir XA parçası sayesinde bokeh etkisi daha da güçlendirilerek, üst düzey yakın çekim performansı sunuluyor.

Üstün lens teknolojisi, eşleştirildiği gelişmiş fotoğraf makinesi gövdesinden en iyi performansın elde edilmesini sağlıyor. Yeni lens, hızlı ve hassas AF için orijinal dört XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor kullanıyor. Motor sayesinde lens, bir önceki nesle göre 4 kat daha hızlı hale gelirken, odak takip özelliği %30 daha iyileştirilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:

Sony, WF-C500 TWS Kulaklık Modelini Piyasaya Sürdü

Sony, Kablosuz Boyun Bandı Hoparlörü ‘SRS-NB10’u Tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz