Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın dört bir yanında 10 milyon kullanıcıya ulaşan Clubhouse uygulaması ‘davetiyesiz girilmez’ dönemine son vereceğini açıkladı. Giriş yapabilmek için davetiye gerekliliğini kaldıracağını duyuran sosyal medya platformu, her Çarşamba uygulamaya kaydolan kullanıcıları kabul edecek. 

Clubhouse uygulaması pandemi döneminde hayatımıza girerek kısa sürede dünyanın dört bir yanından 10 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Uygulamayı en çok kullanan ülkelerden biri de Türkiye olmuştu. İlk olarak iOS kullanıcıları için açılan uygulama, özellikle de ünlülerin çok sık kullandığı bir sosyal medya platformu haline gelmişti. Uygulamaya giriş yapabilmek için ise aktif bir kullanıcının davetiye göndermesi gerekiyordu.

Davetiye şartının olması nedeniyle diğer sosyal medya platformları gibi kolayca giriş yapılamaması da uygulamayı cazip kılmıştı. Fakat platform kurucuları açıklama yaparak bu şartın kaldırılacağını belirtti. Clubhouse’un kurucuları Paul Davison ve Rohan Seth Çarşamba günü itibariyle uygulamada davetiye şartının aranmayacağını ve kaydolan herkesin kabul edileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Backchannel özelliği ile mesajlaşma imkanı sunan uygulama, 10 milyondan fazla mesajın gönderildiğini açıklamıştı. Dolayısıyla birkaç ay önce oldukça popüler hale gelen fakat şimdilerde aynı etkiye sahip olmayan platformun milyonlarca kişi tarafından kullanıldığına işaret ediyor. Platform şimdilerde ise davetiye şartını kaldırarak kaydolan herkesi sırasıyla uygulamaya almaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili konuşan Clubhouse yetkilileri, “İlk dönemde kullandığımız davetiye sistemi bizim için çok önemliydi. Şimdi ise her Çarşamba platforma yeni kişileri eklemek, yeni yüzler görecek olmak, uygulamanın planladığımız şekilde büyümesine olanak sağlayacak” diye ifade etti. Ayrıca şirket, Clubhouse logosunu belirlediklerini, el sallayan logolarının internet sitesiyle birlikte yenilendiğini ve kullanılmaya başlandığını da açıkladı.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp ’a Görüntülü Grup Görüşmelerine Sonradan Katılma Özelliği Eklendi!

Epic Games Bu Hafta İki Oyunu Ücretsiz Sunacak

Lenovo ThinkPad T14s inceleme (AMD)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz