Instagram Hikayaler İçin Çeviri Özelliğini Getirdi

Popüler sosyal medya platformu Instagram, getirdiği yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Şimdilerde ise hikayelere getirdiği yeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Artık hikayelerde yer alan yazılar belirlenen dilde otomatik olarak çevrilecek. 

1 milyar kullanıcısıyla dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, getirdiği yeniliklere bir yenisini ekledi. Son olarak içerik filtreleme, beğenileri gizleme, widget, Security Checkup özelliklerini kullanıcılara sunan platform şimdilerde ise hikayeler bölümüne getirdiği bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bu yenilikle birlikte Instagram kullanıcıları yabancı dildeki yazıların çevirilerini kendi diline otomatik olarak çevirebilecek.

90’dan Fazla Dili Destekliyor

90’dan fazla dili destekleyen yeni özellik otomatik olarak çalışıyor. Kullanıcı hikayelere bakarken yabancı dildeki yazılar, kullanıcının adının altında yer alan ‘çevirisine bak’ seçeneği sayesinde otomatik olarak çevriliyor. Kullanıcı bu seçeneğe dokunduğunda hem orijinal yazıyı hem de çevrilmiş halini görebiliyor. Dünyanın her yerinde kullanıma açılan bu özellik Türkçe dahil 90’dan fazla dili destekliyor. Şimdilik desteklenen bütün diller açıklanmasa da bu özellikle birlikte uluslararası içerik paylaşımlarının anlaşılır olması ve dünyanın dört bir yanından kullanıcılar arasında içerik paylaşımının kolaylaştırılması hedefleniyor. Aynı zamanda platform, desteklenen dil sayısını ilerde artıracaklarını da duyurdu.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp ’a Görüntülü Grup Görüşmelerine Sonradan Katılma Özelliği Eklendi!

Epic Games Bu Hafta İki Oyunu Ücretsiz Sunacak

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz