WhatsApp ’a sonunda görüntülü grup görüşmelerine sonradan katılma özelliği geldi. Şirketin yaptığı yeni açıklama ile kullanıcılara sunulan yeni özellik sayesinde, artık grup görüntülü görüşmelerine sonradan katılımına izin verilecek. 

Facebook çatısı altında faaliyetlerini yürüten anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bünyesine yeni bir özellik ekledi. Çok daha önceden eklenmesi gereken bir özellik olarak görülen yenilik sayesinde WhatsApp kullanıcıları arkadaşları veya ailesi ile bir görüntülü grup görüşmesine sonradan katılabilecek. Tıpkı şu anda bir grup Zoom veya Google Meet aramasıyla yapabileceği gibi. 

WhatsApp’ın yeni özelliği blog yazısı ile duyuruldu

WhatsApp’ın yeni özelliği hakkındaki tam açıklaması ise şu şekildeydi:

“Birçoğumuzun ayrı olduğu bir zamanda, arkadaşlarınız ve ailenizle bir grup görüşmesinde bir araya gelmekten daha iyi bir şey yoktur ve özel bir anı kaçırdığınızı fark etmekten daha kötü bir şey yoktur.

Grup aramalarının popülaritesi artmaya devam ederken, WhatsApp’taki kişilerin deneyimini iyileştirmek için çalışıyoruz – elbette hala uçtan uca şifrelemenin güvenliğini ve gizliliğini sağlamaya devam ediyoruz.

Bugün, başladıktan sonra bile bir grup görüşmesine katılma özelliğini sunuyoruz. Birleştirilebilir aramalar, bir grup aramasını başlarken yanıtlama yükünü azaltır ve WhatsApp’ta grup aramalarına yüz yüze konuşmaların spontaneliğini ve kolaylığını getirir. 

En iyi konuşmalardan bazıları, hiç beklemediğiniz anda gerçekleşir. Artık, telefon çaldığında grubunuzdaki bir kişi bir aramayı kaçırırsa, yine de istedikleri zaman katılabilir. Ayrıca arama devam ettiği sürece bırakabilir ve yeniden katılabilirsiniz.

Ayrıca, kimin görüşmede olduğunu ve kimin davet edildiğini ancak henüz katılmadığını görebilmeniz için bir arama bilgisi ekranı oluşturduk. Ve ‘Yoksay’a basarsanız daha sonra WhatsApp’taki aramalar sekmesinden katılabilirsiniz. 

Birleştirilebilir çağrılar bugün uygulanmaya başlıyor ve insanların yeni deneyimden en iyi şekilde yararlanabileceğini umuyoruz.”

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Fotoğraflar ve Videolar için ‘Bir Kez Görüntüle’ Özelliğini Web için Test Ediyor!

Kimlik Avı Dolandırıcılığı En Çok WhatsApp Sonra Telegram Üzerinden Gerçekleşiyor

WhatsApp, Yanlış Haberlerin Yayılmasını Engellemek için ‘Mesajı İlet’ Özelliğini Sınırlıyor

Redmi Note 10 5G vs Redmi Note 10: Aradaki Farklar neler? Redmi Note 10 5G Kutu Açılımı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz