Clubhouse Android Sürümü
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Clubhouse uygulamasının Android sürümü, Türkiye de dahil tüm dünyada yayınlandı. Android 8 ve daha güncel bir işletim sistemi sürümüne sahip olan Android kullanıcılarının, güncel olarak ‘Google Play Store’ üzerinden Clubhouse’u indirebildiği belirtildi.  

Clubhouse uygulamasının Android sürümü, Türkiye de dahil tüm dünyada yayınlandı. Söz konusu gelişme, popüler sesli sohbet uygulamasının resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Android 8 ve daha güncel bir işletim sistemi sürümüne sahip olan tüm Android cihaz kullanıcılarının, güncel olarak ‘Google Play Store’ üzerinden Clubhouse’u indirebildiği belirtildi. Diğer yandan; uygulamanın ‘Android’ versiyonu, birkaç ay önce geliştirilmeye başlanmıştı. Clubhouse, ‘Android uygulamasının deneme sürümü testlerine 9 Mayıs’ta başlamıştı. ‘Beta’ testleri, başlangıçta yalnızca ABD ağındaki Android kullanıcıları ile yapılıyordu. ‘iOS’ sürümü ise 2020 yılının Mart ayında kullanıcı beğenisine sunulmuştu.  

Platform, test sürecinin ardından ‘Android’ versiyonu ilk başta 18 Mayıs tarihinde Brezilya, Japonya ve Rusya’da kullanıcı beğenisine sundu. Bundan 3 gün sonra; uygulama, Hindistan ve Nijerya ağındaki kullanıcılar tarafından da erişilebilir hale geldi. 21 Mayıs itibariyle ise Clubhouse’un Android uygulaması, dünya genelindeki tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu.  

Birçok kullanıcı, hala Cluhbouse Android sürümünde hesap aktifleştirme işlemini yapamıyor 

Clubhouse Android Hesap Aktifleştirme

Platformun Android versiyonu yayınlanmış olsa da uygulamanın tüm işlevleri, henüz yaygın kullanıma açılmadı. Birçok kullanıcının, hala Cluhbouse Android sürümünde hesap aktifleştirme işlemini yapamadığı görüldü. Platform, henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Ancak söz konusu problemin, kısa bir süre içerisinde giderilebileceği tahmin edildi 

Uygulama, pandemi önlemlerine bağlı olarak yapılan sosyal izolasyon ve karantina çalışmaları sırasında ciddi bir popülarite kazanmıştı. Platforma yalnızca, ‘iOS’ işletim sistemi üzerinden ve davetiye kodu ile erişim sağlanabiliyordu. Fakat Android kullanıcılarının ‘Clubhouse’ uygulamasını kullanamıyor olması, platformun erişilebilirliğini ciddi oranda kısıtlıyordu. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri de bu süreçte, bünyesine Clubhouse benzeri sesli sohbet özellikleri eklemişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Clubhouse Android Uygulaması, 21 Mayıs’ta Tüm Dünyada Kullanıma Sunulacak 

Clubhouse Android Sürümü Yayınlandı: Şimdilik ABD’de Etkin

Clubhouse ’un Android Versiyonunda Önemli Gelişme!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz