ABD merkezli teknoloji üreticisi Google, ilk fiziksel mağazasını açacağını duyurdu. Google ’ın dünyada ilk olacak fiziksel mağazası New York’un Chelsea semtinde yer alacak. 

Teknoloji üreticisi Google’dan yeni bir açıklama geldi. Şirket dünyadaki ilk fiziksel mağazasını açacağını duyurdu. New York’un Chelsea semtinde yer alacak olan mağazada, Pixel marka akıllı telefonlar, Fitbit’in giyilebilir teknolojik cihazları, Pixelbook’lar, Nest ürünleri olmak üzere Google tarafından üretilen tüm ürünler bulunacak. 

Google’ın fiziksel mağazası, şirketin ürettiği ürünleri satın almak için yeni bir yol olacak. Mağaza ayrıca tüketicilerin ürün veya hizmetleri satın almadan önce deneyimlemesine de olacak tanıyacak. Google, mağazada sadece donanım ürünleri satmak ve onarmanın yanı sıra yazılım sorunları için de yardımcı olacak uzmanlarının da bulunacağı belirtti.

Google, New York’ta açacağı fiziksel mağazası için halihazırda devam eden koronavirüs pandemisi için bazı önlemler alacağını belirtti. Bu bağlamda, tüketicilerin mağazaya girerken, maske takması ve ellerini dezenfekte etmesi istenecek. Ayrıca mağaza personeli, mağazaya giren müşterilerin sayısını da sınırlayacak. Google’ın mağazasında, tüketiciler çevrim içi sipariş verebilecek, mağazadan ürün teslim alabilecek. 

Google’ın açacağı ilk fiziksel mağazasının ne zaman tüketicilerin beğenisine sunulacağı hakkında ise yapılan resmi bir açıklama şu an için bulunmuyor. Ancak Google, 2021 yılının yaz aylarında mağazanın açılacağını belirtiyor. Önümüzdeki aylarda Google fiziksel mağazanın açılması bekleniyor. 

Apple mağazaları 20. yılını kutlamıştı

Google ilk kez fiziksel mağaza açacak olsa da, rakiplerinden olan Apple geçen günlerde perakende satış mağazalarının 20. yılını kutladı. Kaliforniya merkezli Apple’ın ilk mağazaları 2001 yılında, Virginia ve Kaliforniya’da açılmıştı. 

Öte yandan, Microsoft ise kısa bir süre önce tamamen çevrimiçi bir perakende deneyimine geçmek için tüm fiziksel perakende mağazalarını kapatmıştı. 

İlginizi Çekebilir:

Google Android 12 İşletim Sistemini Tanıttı: Tasarımda Ciddi Değişiklikler!

Google, SpaceX’in Starlink Uydu İnterneti Projesi İçin Bulut Bilişim Hizmeti Verecek  

Samsung Galaxy A52 Oyun Performansı – PUBG Mobile, CoD Mobile ve Asphalt 9 Test:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz