Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Clubhouse ’un Android sürümü ABD’deki kullanıcılar için yayınlandı. Şirket ilerleyen dönemlerde İngilizce konuşulan bölgelerde ve Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede Clubhouse’un Android sürümünü yayınlayacak. 

Geçen günlerde sizlerle Clubhouse’un Android sürümü için beta testlerinin başladığı bilgisini paylaşmıştık. Mayıs ayının başlarında devam eden test sürecinin tamamlanmasının ardından Clubhouse Android sürümü resmi olarak ABD’de yayınlandı. Bir yılı aşan sürenin ardından Android ekosistemi için de kullanılabilir olan Clubhouse’un haberini veren şirket ayrıca bazı açıklamalarda da bulundu. 

Şirket, yayınladığı bir blog gönderisinde, “Önümüzdeki birkaç hafta için planımız, topluluktan geri bildirim toplamak, gördüğümüz sorunları düzeltmek ve ödemeler ve kulüp oluşturma gibi son birkaç özelliği daha geniş bir şekilde sunmadan önce eklemek için çalışmak” dedi.

ABD dışındaki Android kullanıcıları Clubhouse için Ön Kayıt yaptırabiliyor

Pek çok Android kullanıcısının uzun süredir beklediği Clubhouse Android sürümü şu an için ABD’de kullanılsa da, açıklamalarda İngilizce konuşulan pazarlara ve dünyanın geri kalanına da önümüzdeki haftalarda geleceği belirtildi. Henüz ABD dışındaki kullanıcılar tarafından erişilemeyen uygulama için Google Play’e girdiğinizde Clubhouse için ön kayıt yaptırma seçeneği bulunuyor. Android kullanıcıları şu an için “Ön Kayıt” yaptırıp ülkemizde kullanılabilir olduğunda uygulamayı beklemeye gerek kalmadan erişebilirler. 

Android ekosistemi için de yayınlanan Clubhouse’a iOS’da olduğu gibi yine davetiye sistemiyle giriş yapılacak. Bu şirketin başında beri “büyümeyi ölçülü tutma çabasının bir parçası” olarak görülüyor. Planlarına bakıldığında şirketin, uygulamanın altyapısını oluştururken bekleme listesine aldığı milyonlarca iOS kullanıcısını yaz boyunca içeriyi almaya başlayacağı da görülüyor. 

Tüm bunların yanında şirket, platformu geliştirmek için daha fazla dil desteği ve erişilebilirlik özelliği de eklemeyi planlıyor. Geliştirici ekibin aktardığına göre, eklenmesi beklenen özelliklerin ardından dünya genelindeki tüm Clubhouse kullanıcıları çok daha farklı bir deneyim yaşayacak. 

Clubhouse’un Google Play Store’a eklenen Android sürümüne ön kayıt yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:

Reddit, ‘Reddit Talk’ İsimli Clubhouse Benzeri Bir Özellik Test Ediyor 

İddialara Göre Twitter, Clubhouse Uygulamasını Satın Almak İstiyor!

Facebook ’un Clubhouse Benzeri Yeni Soru-Cevap Platformu: Hotline

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz