Clubhouse Android Uygulaması
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

TechCrunch’ın haberine göre; Clubhouse Android uygulaması, 1 hafta içerisinde tüm dünyada yaygın kullanıma açılacak. Sesli sohbet platformu, ‘Android’ versiyonunu 18 Mayıs tarihinde ilk başta Brezilya, Japonya ve Rusya’da kullanıcı beğenisine sunacak. Uygulamaya, bundan 3 gün sonra Hindistan ve Nijerya ağında da erişilebiliyor olacak. 21 Mayıs’tan itibaren ise dünya genelindeki tüm kullanıcılar, Clubhouse’un Android uygulamasını indirebilir hale gelecek.  

TechCrunch’ın haberine göre; sesli sohbet platformu Clubhouse’a, yakın bir zaman sonra çok daha kolay bir biçimde erişilebilecek. Clubhouse Android uygulaması, 1 hafta içerisinde tüm dünyada yaygın kullanıma açılacak. Platform, ‘Android’ versiyonunu ilk başta 18 Mayıs tarihinde Brezilya, Japonya ve Rusya’da kullanıcı beğenisine sunacak. Bundan 3 gün sonra, uygulamaya Hindistan ve Nijerya ağındaki kullanıcılar tarafından da erişilebiliyor olacak. 21 Mayıs gününden itibaren ise dünya genelindeki tüm kullanıcılar, Clubhouse’un Android uygulamasını indirebilir hale gelecek.  

Diğer yandan; uygulamanın ‘Android’ versiyonu, birkaç ay önce geliştirilmeye başlanmıştı. Clubhouse, ‘Android’ uygulamasının deneme sürümü testlerine 9 Mayıs’ta başlamıştı. ‘Beta’ testleri, başlangıçta yalnızca ABD ağındaki Android kullanıcıları ile yapılıyordu. ‘iOS’ sürümü ise 2020 yılının Mart ayında kullanıcı beğenisine sunulmuştu.  

Android kullanıcılarının ‘Clubhouse’ uygulamasını kullanamaması, platform erişilebilirliğini kısıtlıyordu

Clubhouse Android

Diğer yandan; uygulama, pandemi önlemlerine bağlı olarak yapılan sosyal izolasyon ve karantina çalışmaları sırasında ciddi bir popülarite kazanmıştı. Platforma yalnızca, ‘iOS’ işletim sistemi üzerinden ve davetiye kodu ile erişim sağlanabiliyordu. Fakat Android kullanıcılarının ‘Clubhouse’ uygulamasını kullanamıyor olması, platformun erişilebilirliğini ciddi oranda kısıtlıyordu. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri de bu süreçte, bünyesine Clubhouse benzeri sesli sohbet özellikleri eklemişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Clubhouse Android Sürümü Yayınlandı: Şimdilik ABD’de Etkin

Clubhouse’un Android Versiyonunda Önemli Gelişme!

1,3 Milyon Clubhouse Kullanıcı Verisi Sızdırıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz