Okuma Süresi
1 dakika

Araba yarışı ve ralli oyunları konusunda akla ilk gelen şirketlerden biri olan Codemasters, yeni çıkacak olan DIRT 5 oyunundan yeni ekran görüntüleri paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüleri, oyunun oldukça yüksek grafiklere sahip olacağına yönelik bazı ipuçları da verdi. 

Araba yarışı ve ralli oyunları konusunda akla ilk gelen şirketlerden biri olan Codemasters, yeni oyunu DIRT 5 içerisinden bazı ekran görüntüleri paylaştı. Şirket, bir süredir yeni oyunları üzerinde çalışıyordu. Kısa bir süre önce de DIRT 5’ın çıkış tarihini açıklamıştı. Diğer yandan DIRT serisi, Codemasters tarafından piyasaya sürülen en ünlü yarış oyunu serilerinden biriydi. Bugüne kadar pek çok yarış oyunu piyasaya süren şirket, bundan birkaç yıl önce de “DIRT Rally 2.0” oyununu oyun-severlerin beğenisine sunmuştu. DIRT Rally 2.0’ın, bir önceki oyuna göre oldukça gelişmiş bir kontrol mekanizmasına sahip olduğu ifade edilmişti.

DIRT 5’in merakla beklenmesinin en önemli sebebi ise 4K çözünürlükte ve 120 Hz ile oynanabilir durumda olmasıydı. Oyun için ‘Smart Delivery’ desteği sunulacağı da ifade edilmişti. Bu da oyunun, çıkış yapacağı diğer konsollarda ayrı bir performans sunacağı anlamına geliyordu.

DIRT 5 oyununda, 130’dan fazla etkinlik bulunuyor

Çamurlu ve engebeli arazilerde off-road yarışını seven oyuncuların, DIRT serisini sevebileceği belirtiliyor. Birçok oyuncunun yakından takip ettiği bu seri, oyun-severlere şimdiye kadar çeşitli haritalarda eğlenceli yarışlar sunmuştu. Yeni oyunda ise 9 adet yarış türü, 130’dan fazla da etkinlik bulunacağı ifade edilmişti.

Bununla birlikte; birçok yarış oyunu gibi DIRT 5’da da bir kariyer modu bulunuyor. Oyuncular; bu modda, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yarışarak ün kazanabiliyor ve kendilerine sponsor bularak kariyerlerinde gelişim kaydedebiliyor.

DIRT 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

DIRT 5 oyununun, belirlenen çıkış tarihi Ekim ayı içerisinde. Oyunun, şu anda Steam üzerindeki ön sipariş fiyatı ise 92 TL. Bununla birlikte; oyuna erken sahip olmak isteyen oyun tutkunları, şimdiden ödeme yaparak DIRT 5’ı kütüphanelerine ekleyebiliyor. Güncel olarak oyunun sistem gereksinimlerinin neler olduğu ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

DIRT 5 Oyunundan Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı!

Fortnite Oyununa, Kaptan Amerika Karakteri Geldi!

25 TL Değerindeki Hue, Epic Games Store’da Ücretsiz Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz