Salı, Ağustos 4, 2020
Ana Sayfa Dijital LinkedIn, İş Arayanlara Destek Olacak Yeni Özellikler Ekledi

LinkedIn, İş Arayanlara Destek Olacak Yeni Özellikler Ekledi

LinkedIn, iş arayanlara destek olacak yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. Platforma eklenen yeni özellikler arasında; reaksiyon verme ve yardım önerme gibi kullanıcıların ilgisini çekecek bazı özellikler de yer alıyor. 

Profesyonel amaçlarla kullanılan bir sosyal medya platformu olan LinkedIn, bünyesine iş arayanlara destek olacak yeni özellikler eklediğini duyurdu. Platforma gelen yenilikler arasında; gönderilere reaksiyon verme ve yardım önerme gibi kullanıcıların ilgisini çekecek bazı özellikler de yer alıyor. Gönderilere reaksiyon verme özelliği, kullanıcılar birbirlerinin gönderilerine hızlı yanıt verebilmelerini mümkün hale getiriyor. Ayrıca kullanıcıların paylaşılan içeriklere destek vermesini sağlayacak ve yeni roller aramasına yardımcı olabilecek ayrı bir özellik de ön plana çıkıyor. 

Kısa bir süre önce; Omar Abedin isimli bir LinkedIn kullanıcısı, LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’a platformda yapılan paylaşımlara reaksiyon verebilecekleri bir özelliğin olması gerektiğini belirttiği bir paylaşım yapmıştı. Jeff Weiner ise bu gönderiye, öneriyi kabul ettiğine işaret eden bir yanıt vermişti. Weiner’ın cevabından yaklaşık 1 ay sonra, gönderilere reaksiyon verme özelliği platforma eklendi. 

LinkedIn Yeni Özellik

Platformda, özellikle COVID-19 ile ilgili gönderilerle etkileşim kurmak isteyen kullanıcılara hitap eden herhangi bir yanıt seçeneği yoktu. Bu özellik sayesinde, kullanıcıların bu beklentisi de karşılığını bulmuş oldu. Özelliğin; Facebook’un şu anda kullanmakta olduğu reaksiyon özelliğiyle benzerlik gösterdiği ifade ediliyor. 

LinkedIn reaksiyon

LinkedIn, platforma Opentowork özelliği de getirdi

LinkedIn opentowork

Reaksiyon verme özelliğine ek olarak LinkedIn, platforma hem iş arayanlara destek olabilecek hem de iş arayanları, onlara yardım etmek isteyen kullanıcılarla buluşturabilecek Opentowork isimli yeni bir özellik daha ekledi. Aktarılan detaylara göre “Opentowork”, kullanıcıların teklifler ve fırsatlara uygun olduklarını göstermelerini sağlıyor. Kullanıcılar; “Opentowork” seçeneğini profil resimlerine eklediklerinde, aramalarda ve özet akışlarında profillerinin öne çıkmalarını mümkün hale getirebiliyor. 

LinkedIn profiline ‘Opentowork’ özelliği nasıl eklenir?

  • Profilinize gidin ve resminizin altında bulunan “İş ilanı tercihlerini düzenle” butonuna tıklayın.
  • “İş Unvanları” ve “Konum” seçeneklerine girin.
  • Bu bölümde “Fırsatlara açık olduğunuzu kimlerin göreceğini seçin” kısmına tıklayarak “Opentowork” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

LinkedIn Yardım Öner seçeneği de eklenen özellikler arasındaydı

LinkedIn Yardım Öner

LinkedIn ayrıca, kullanıcıların yardım sağlamaya açık olduklarını gösterebilmeleri için platforma Yardım Öner seçeneğini de ekledi. Kullanıcılar, artık “Yardım Öner” butonuna tıkladıklarında nasıl yardım sağlamak istediklerini tercih edebilecekleri bir seçenek listesiyle karşılaşıyor. Özelliği kullanan kişilerin profiline, #OfferingHelp etiketi ve el emojisi ekleniyor. Yeni sağlanan arraçlar sayesinde kullanıcıları, ağdaki bağlantılarını farklılaştırabiliyor ve LinkedIn gönderilerinde farklı bir şekilde öne çıkabiliyor. 

Platforma eklenen yeni özelliklerin, pandemiden dolayı kariyerinden olan veya kariyer değiştirmek zorunda kalan birçok kullanıcı için oldukça faydalı olabileceği tahmin ediliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir : 

LinkedIn, Bünyesine İsimleri Telaffuz Etme Özelliği Ekledi

Sosyal Medya Düzenlemesi ile İlgili Detaylar Belli Oldu!

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVVK), TikTok Hakkında İnceleme Başlattığını Duyurdu!

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüse Karşı Koruduğu İddiasıyla Onaysız Gıda Takviyesi Reklamı Yapan Ünlüler, 104’er Bin Lira Ceza Aldı! 

İlk kez Tekno Safari’nin gündeme getirdiği onaysız gıda takviyesi reklamı nedeniyle; aralarında Şeyma Subaşı, Seren Serengil, Ebru Akel ve Seda Akgül gibi isimlerin de bulunduğu ünlüler, 104’er...

İBB, Yeni Bir Elektrikli Kaykay Yönetmeliği Hazırladı 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun elektrikli scooter kullanımına yasal düzenleme getirileceğine işaret etmesinin ardından İBB, paylaşımlı elektrikli scooter kullanımı ile ilgili düzenlemeleri kapsayan yeni bir ‘Elektrikli Kaykay Yönetmeliği’...

Snapchat, Hikayelere Müzik Ekleme Özelliğini Bünyesine Ekliyor 

Snapchat, pek çok sosyal medya platformunda oldukça popüler olan hikayelere müzik ekleme özelliğini kendi bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Şirketin, yeni özelliği gelecek haftadan itibaren kullanıcı beğenisine...

Nike, Yeni Reklam Filmi İçin 4 Bin Farklı Aksiyon Sekansı Taradı 

Nike, içerisinde dünyaca ünlü sporcuların yer aldığı dinamik ve farklı spor kollarına dair görüntülerin birbiriyle birleştirilerek bir bütün halinde ekrana getirildiği yeni reklam filmi...

Apple, Bangkok’da Tamamen Camdan Yapılan Bir Mağaza Açtı 

Teknoloji devi Apple, Bangkok’da tamamen camdan yapılan bir mağaza açtığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre mağaza; ahşap bir merkez noktası etrafına ve ahşap bir çatı altına tamamen camdan inşa edilen tasarımıyla, markanın bu konseptteki ilk...