Coronavirüs ile mücadele
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Coronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanlığı, tarafından açıklanan genelgeye göre, bu akşam (21 Mart) saat 18.00 itibariyle berberler, kuaförler ve güzellik salonları geçici bir süreliğine kapatılıyor.  

Bir hafta öce ülkemizde de Coronavirüs vakasına rastlanması sonrasında, alınan önlemler artmaya devam ediyor. Birçok iş yeri geçici süreliğine kapatılmış ya da evden çalışma formuna geçmiş durumdalardı. Cafe ve kahvehane, oyun salonları gibi alanların da geçici olarak kapatılmasına karar verilmişti. Toplu etkinliklerin iptali, sinema, tiyatro salonlarının kapatılmasında sonra şimdi de berber, kuaför, güzellik salonu gibi iş yerlerinin kapatılmasına karar verildi. 

Coronavirüs ile mücadele için İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış “koronavirüs tedbirleri” ismini taşıyan genelgeye göre, bu akşam (21 Mart) saat 18.00 ‘dan sonra berber ve güzellik salonu benzeri dükkanlar kapatılıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliklerine iletilen bu genelgenin takibi için kolluk kuvvetleri dahil edilecek. Coronavirüs ile mücadele amacıyla, bu akşam (21 Mart), saat 18.00’da kapatılan berber, güzellik salonları ve benzeri iş yerlerinin ne zaman açılacağına dair bir bildiri yayınlanmadı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, toplu olarak bir araya gelinmemesi, gerekmediği sürece evlerden çıkılmaması yönünde olan uyarıları tekrarladı.  

Uzmanlara göre, bu ölümcül hastalıktan korunmanın en temel yolu ellerimizi sıklıkla yıkamak. Tokalaşmamak ve öpüşmemek de alınabilecek önlemlerin başında geliyor.  

Coronavirüs, Türkiye’de ne durumda? 

Coronavirüs Türkiye’de ne durumda

Sağlık Bakanı, Doktor Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre şu an ülkemizde toplam vaka sayısı 670’e ulaşmış durumda. Korana virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise maalesef 9’a ulaştı. Bakan Fahrettin Koca, hayatını kaybeden hastaların tamamının yaşlı ve zayıf bünyeli kişiler olduğunu belirtti. Ülkemizde önlemler alınmaya devam ediyor. İş yerlerinin çoğu ya evden çalışmaya başladı ya da iki haftalık kapalı kalma kararı aldı. Üniversiteler dahil olmak üzere okullar tatil edildi. Toplu etkinlik alanları geçici olarak kapatıldı. Evden çıkmamaya özen göstererek ve ellerimiz bol bol yıkayarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığımızı koruyabiliriz.  

Şu an dünya genelinde 186 ülkeye bulaşan Coronavirüs, toplamda 11 bin 403 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Dünya genelinde 275 binden fazla kişiye Korona virüs bulaşmış durumda. Ama bu hastalardan 88 bin 262’si tedavi olmayı başardı. Toplumun ve kendi sağlığınız için evde kalın. #EvdeKal 

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Coronavirüs sebebiyle AVM saatleri değişebilir!