Doom Eternal
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Bethesda tarafından geliştirilen Doom Eternal, 20 Mart günü çıkışını gerçekleştirdi. Merakla beklenilen yeni aksiyon, fps oyunu Doom Eternal, çıktığı gün 105 bin oyuncu tarafından eş zamanlı oynanmayı başardı.  

Bethesda’nın merakla beklenilen aksiyon, korku, fps oyunu Doom Eternal, 20 Mart 2020 günü tüm platformlarda çıkışını gerçekleştirdi. PC, PlayStation 4, Xbox ve Stedia platformlarını çıkışını gerçekleştiren oyun birçok farklı oyun basınından yüksek puan almayı başardı. Merakla beklenilen Doom Eternal, belli ki sevenlerinin yüzünü güldürmeyi başardı ve 105 bin oyuncu tarafından aynı anda oynanabildi. PC platformunun, satış kanallarından biri olan Steam’in açıkladığı verilere göre, sadece Steam üzerinden 105 bin oyuncu, oyunu eş zamanlı olarak oynadı.  

Steam tarafından açıklanan rakamın sadece, Steam özelinde olduğunun altını çizmekte fayda var çünkü oyun neredeyse bütün oyun platformlarını çıktı. Yeni oyun, popüler oyun konsolları arasından sadece Nintendo Switch oyun konsoluna çıkışını gerçekleştirmedi. Ama belki de 2016 yılında çıkartılan Doom, oyunu gibi, bir sene sonra Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirebilir. Bu konu hakkında resmi bir açıklama şu aşamada bulunmuyor. 

Doom Eternal, Steam satış platformunda 199 Türk lirasına, PlayStation 4 için 469 Türk lirasına, Xbox tarafında ise 470 Türk lirasına satışta.

Doom Eternal nasıl bir oyun?

Doom Eternal nasıl bir oyun

FPS türünün öncüleri arasında yer alan ‘Doom’un ilk oyunu 1993 yılında yayınlandı ve devam yapımlarıyla satış rekorları kırdı. Zaman içinde geliştirilen grafikler, uzayan oyun süresi ve yenilenen müziklerin yanı sıra karaktere ve oyun içi silahlara eklenen yeni özelliklerle Doom serisi başka bir yöne evrildi.

ABD’li oyun firması Software’in, Tech 6 grafik motoru kullanarak geliştirdiği ‘Doom’, Bethesda Softworks tarafından Mayıs 2016’da yayınlanmıştı. ‘Doom Eternal’da ise aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Mars’ta açılan boyut kapılarından fırlayan cehennem yaratıkları ile savaşan Doomguy karakteri, 2151 yılında Dünyada bu yaratıklar ile savaşıyor. Biz oyuncularda Doomguy’ı kontrol ediyoruz.

İki yıl önce E3 Fuarı’nda duyurulduğu günden bu yana oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. Doom Eternal’daki Praetor Suit, Alev Topu ve DOOM Blade gibi yeni silahlar ve silah eklentilerinin yanı sıra, Double Dash gibi yetenekler oyuncuları her zamankinden daha hızlı, güçlü ve becerikli kılacak. Çok sayıda yeni düşman ve 2v1 çok oyunculu BattleMode ile zorlu bir oyun deneyimi oyuncuları bekliyor.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Doom: Eternal ilk izlenimler