coronavirus migros sanal market teslimatlarini kilitledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Coronavirüs açıklaması sebebiyle marketlerde ciddi bir yoğunluk oluştu. Birçok insan marketlere giderek besin stoğu yapmaya başladı. Bu durum online market uygulamalarına da yansıdı ve coronavirüs Migros Sanal Market teslimatlarında 3 güne varan yoğunluk oluşmasına sebep oldu.

Türkiye’deki ilk coronavirüs vakası sonrası İstanbul’da birçok insan marketlere akın ederek başta bakliyat olmak üzere besin alışverişi yapmaya başladı. Marketlerde yaşanan bu yoğunluk online market uygulamalarına da yansıdı. Coronavirüs Migros sanal market teslimat süresinin 3 güne dek çıkmasına sebep oldu.

Migros Hemen uygulaması üzerinden sipariş vermek isteyen kullancılar, normal koşullarda bir saat aralığı belirleyerek aynı gün veya ertesi gün satın aldığı ürünleri teslim alabiliyor. Ancak coronavirüs sonrasında Migros Hemen uygulamasında da bir yoğunluk oluştuğu ve buna bağlı olarak belli bölgelerde teslimat süresinin 3 güne kadar uzadığı görüldü. Şişli Fulya bölgesinde Migros Hemen üzerinden verilen siparişler en erken Cumartesi günü teslim edilebiliyor.

Migros sanal market teslimat süresi coronavirüs

Migros Hemen, 12 Mart Perşembe veya 13 Mart Cuma günleri için teslimat yapamıyor. En erken teslimat 14 Mart Cumartesi 00.00- 01.00 arasında yapılabiliyor. Şirketten henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmasa da teslimatlarda oluşan gecikmenin Türkiye’de teşhis edilen coronavirüs vakası kaynaklı olduğunu söylemek mümkün. Şu an için Getir, İste Gelsin gibi uygulamalarda da kısa süreli gecikmeler olsa da, teslimatların saatler içinde yapılabildiği gözlemleniyor.

Coronavirüs Kolonya Satışlarını Artırdı 

coronavirus kolonya
Türkiye’de ilk coronavirüs vakasının tespit edildiği açıklamasının ardından marketlerde gıda ve temizlik ürünlerinin bulunduğu raflar boşaldı. Birçok vatandaş marketlerden alışveriş yaparak ürün stoklamaya başladı. 
Gıda ürünleri ve yanı sıra, temizlik ürünleri, dezenfektan, maske satışlarının ciddi arttığı ve birçok mağazada özellikle dezenfektan ve maskenin bulunmadığı gelen bilgiler arasında.
Marketlere paketlerle gelen ürünler reyonlara yerleştirilirken en çok makarna, kırmızı mercimek, un ve et ürünlerini satıldı.  Bazı marketlerde temizlik ürünlerine ‘3 adetten fazla satış yapılamaz’ ibaresi koyuldu.
Öte yandan Kolonya gibi bazı ürünlerdeki “3 adetten fazla satış yapılamaz” ibaresi oldukça dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra kolonya satış noktalarında uzun kuyruklar oluştuğu ve yoğunluklar olduğu gözlemleniyor.

Migros, Carrefour ve Metro’dan Açıklama

Migros, Metro ve Carrefoursa’dan yapılan açıklamada hem online kanallarda hem de mağazalarda gıda ve temizlik malzemelerine talebin arttığı, tedarikte şu an sorun olmadığı belirtildi.

Migros’tan yapılan açıklamada da, hem mağazalarda hem de online alışverişte talep artışı olduğu belirtilerek “Üreticilerle birlikte tedariğimiz güçlü, artan talep karşılanıyor. Tüm temel gıda ve ihtiyaç malzemelerine, temizlik ve kişisel hijyen malzemelerine talep arttı” denildi.