Redmi Note 9 Pro

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi’nin orta üst seviye cihazı Redmi Note 9 Pro‘nun teknik özellikleri ortaya çıktı. Redmi Note 9 Pro, resmi olarak 12 Mart tarihinde tanıtılacak. Xiaomi’nin alt markası olan ve fiyat, performans cep telefonları üreten Redmi, yeni bir orta segment cep telefonu çıkartıyor. Redmi’nin orta segment olarak çıkartacağı, Redmi Note 9 Pro’nun, resmi tanıtım gününden önce bazı teknik detayları ortaya çıktı. 

Redmi Note 9 Pro teknik özellikler 

Redmi Note 9 Pro teknik özelliklerSızdırılan bilgilere göre 12 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılması beklenilen Note 9 Pro, gücünü Snapdragon 720G işlemcisinden alacak. Bu işlemci sayesinde günlük işlerin halledildiği gibi aynı zamanda oyunlar da oynanabilir olacak. Bu işlemci 8nm teknolojisi ile üretilmiş olan 2 tane 2.3 GHz frekans hızlarına ulaşabilen çekirdekten ve 6 tane 1.8 GHz frekans hızlarına ulaşabilen çekirdekten, yani 8 çekirdekten oluşan bir işlemci. Bu işlemci ile birlikte, Redmi Note 9 Pro, iki farklı bellek seçeneğine sahip olacak. 4 GB ve 6 GB bellek seçenekleri bulunan telefonun, 64 GB depolamaya sahip olan modelinde 4 GB bellek kullanılacak. 128 GB depolama alanı olan modelde ise 6 GB bellek kullanılacak.  

Geniş bir ekrana sahip olacak olan Redmi Note 9 Pro’nun 6.67 inçlik, FHD+ çözünürlüğünde 60 Hz’lik bir ekranı olacak. Bu ekran aynı zamanda Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Bu sayede çizilmeye ve kırılmaya karşı ekstra bir dayanıklılığı olacak.  

Arka tarafında dörtlü kamera sistemine sahip olan Redmi Note 9 Pro, orta segment cep telefonları için iddialı özellikler sunmakta. Arka tarafta olan ana kameramız 48 MP büyüklüğünde. Ana kameramıza 8 MP’lik geniş açı kamerası, 5 MP’lik yakın çekim yapmamızı sağlayan macro kamera ve alan derinliği efekti için yardımcı olacak olan kameralar eşlik ediyor. Arka tarafında kameralar noktasında zengin olacak model aynı zamanda ön tarafında da ikili kamera sistemine sahip. Ön tarafında 16 MP büyüklüğünde olan kamerasının yanında, alan derinliği için bir yardımcı kamera daha bulunuyor.  

Tüm bu özelliklerini ise 5020 mAh’lik oldukça büyük bir batarya beslemekte. Fazlasıyla büyük olan batarya aynı zamanda 18W hızlı şarj özelliğine sahip.  

Yarın gerçekleşecek tanıtımı ile yeni model hakkında tüm detaylar ortaya çıkacak.

108 MP KAMERALI XIAOMI ”MI NOTE 10”u İNCELEDİK!

Horizon Zero Dawn, PC için duyuruldu