coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, adobe ve realme de iptal etti

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve dünyaya hızla yayılmaya devam eden Coronavirüs tehlike oluşturmaya ve sosyal hayatı bozmaya devam ediyor. Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Şimdi de Amerika’da 34 yıldır hiç ara vermeden düzenlenen müzik, film odaklı festival South by Southwest iptal edildi.  

Son günlerde dünyanın en çok konuştuğu ve korktuğu olaylardan biri Coronavirüs. Ülkemizde hala görülmemiş olsa bile birçok komşu ülkemizde görülen Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinliklerin sayısı artıyor.

Şimdiye kadar yetmişten fazla ülkeye bulaşan Coronavirüs, aynı zamanda üç binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu ölümcül hastalık her geçen gün yayılmaya devam ediyor. Coronavirüs yüzünden dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020 iptal edilmişti. Daha sonra Cenevre Otomobil Fuarı, Oyun Geliştiricileri Konferansı, Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı gibi birçok etkinlik ertelendi ya da iptal edildi. Google bile I/O etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı. Aynı zamanda Google, Cloud Next 2020 etkinliğini Corona tehdidi yüzünden internetten yapacağını açıkladı. Tabii internet üzerinden gerçekleştirilebilecek olan teknoloji odaklı etkinlikler bir şekilde takipçileri ile buluşmayı başarıyor. Ama Venedik Karnavalı, South by Southwest gibi etkinlikler direkt olarak iptal edilmek zorunda kalıyor. 

South by Southwest festivali iptal edildi 

South by Southwest festivali iptal edildi 

Amerika’nın Austin kentinden 34 yıldır ara verilmeden düzenlenen South by Southwest festivali bu sene Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler arasına girdi. Belirlenen tarihler arasında tüm Austin kentini kaplayan festival müzik ve film odaklı bir etkinlik. Müzik dünyasının önemli isimlerinin bir araya gelip toplantılar, konferanslar vermesinin yanı sıra, şehrin her köşesinde başka bir konserin olduğu South by Southwest festivali aynı zamanda filmleri de ilgilendiriyor. Şehrin farklı sinema salonlarında ve toplantı alanlarında çeşitli film gösterimleri de gerçekleştiriliyor. Kapsamlı ve yoğun olan bu festival bu sene 13 Mart ve 22 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecekti ama Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler arasına girdi.  

Etkinliğinin resmi Twitter hesabından açıklanan bilgiye göre 34 yıldır hiç iptal edilmeyen bu festival Coronavirüs’ün Amerika’da yayılmasının devam etmesinden dolayı iptal edilmiş. Austin Halk Sağlığı birimi tarafında yapılmasına onay verilmiş olsa bile bu sene düzenlenecek olan South by Southwest festivali, tehlikeli durumdan dolayı, önlem amaçlı olarak iptal edildi.  

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, Adobe ve Realme etkinliklerini iptal etti!