coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, adobe ve realme de iptal etti

Coronavirüs yayılmaya ve can kayıplarına sebep olmaya devam ederken Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler de artıyor. Şimdi de Google, Google I/O ve Cloud Next 2020 etkinliklerini iptal etti. Adobe, Adobe Summit etkinliğini iptal ederken Realme de yeni modellerini tanıtacağı fiziksel etkinlikten vazgeçti. 

Son günlerde dünyanın en çok konuştuğu ve korktuğu olaylardan biri Coronavirüs. Ülkemizde hala görülmemiş olsa bile birçok komşu ülkemizde görülen Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Daha önce Coronavirüs, Mobil Dünya Kongresi’nin, Oyun Geliştiriciler Konferansı’nın iptal edilmesine ve birçok markanın yeni ürünlerini internet üzerinden tanıtmasına sebep olmuştu. Şimdi de Google’ın iki etkinliğini, Adobe Summit etkinliğini ve Realme markasının yeni modellerini internet üzerinden tanıtmasına sebep oluyor.  

Google Cloud Next 2020 iptal edildi

Google Cloud Next 2020 iptal edildi

Google’ın iptal ettiği etkinliklerden biri Google I/OGoogle’ın her sene düzenli olarak organize ettiği ve yazılım geliştiricilerine yönelik olarak yapılan toplantısı Google I/O, Coronavirüs salgını yüzünden iptal edildi. Bununla birlikte Google bir etkinliğini daha iptal etmek zorunda kaldı. Google’ın her sene düzenlediği, Google Cloud Next 2020 bu sene yapılmayacak. Google’ın yeni servislerini, özelliklerini ve planlarını anlattığı bu etkinliğin fiziksel olarak 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyordu. Ama Coronavirüs tehlikesi yüzünden iptal edilen etkinlik internet üzerine taşındı ve bu sene online olarak yapılacak. Google, yaptığı açıklamada iş ortaklarıyla yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bu karara vardıklarını belirtti.  

Adobe Summit etkinliği iptal edildi

Adobe Summit etkinliği iptal edildi

Google dışında etkinliğini iptal eden firmalar arasında Adobe’de var. Adobe düzenlediği Adobe Summit (Dijital Deneyim Konferansı) etkinliğini Corona sebebiyle iptal ettiğini açıkladı. İptal edilen etkinlik birçok firmanın yaptığı gibi online bir şekilde, internet üzerinden gerçekleştirilecek. AdobeSummit etkinliği ile yeni ürünlerini, yeni özelliklerini ve planlarını hem müşterileri ile hem de iş ortaklarıyla paylaşıyordu. Bu sene fiziksel bir etkinlik olmayacak olsa bile en azından internet üzerinden yapılacak bir etkinliğin olması güzel bir şey.  

Realme, yeni modellerini internet üzerinden tanıtacak

Realme, yeni modellerini internet üzerinden tanıtacak

Son olarak Realme’de Coronavirüs yüzünden etkinliğini iptal eden firmalar arasına katılmış oldu. Çin merkezli telefon üreticisi Realme yeni modellerini tanıtacağı etkinliğini iptal ettiğini söyledi. Realme CEO’su Madhav Sheth, bu açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Yapılan açıklamada yeni tanıtılacak olan Realme ürünlerinin tanıtılacağı fiziksel etkinliğin, Coronavirüs tehdidi yüzünden iptal edildiğini ama yeni modellerin internet üzerinden tanıtılacağını belirtti. Ayrıca yapılan açıklamada etkinlik için bilet alanların, bilet ücretlerinin geri iade edileceği ve bilet alanlara Realme Band verileceği söylendi. 

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Google Play Store en fazla zararlı yazılım içeren ikinci mağaza

Realme X50 Pro 5G’nin fiyatı belli oldu