Okuma Süresi
1 dakika

Çin’in Wuhan şehrinde başladığı düşülen ölümcül Corona virüsü için tedavi arayışı devam ederken; Çin Hükümeti, Wuhan gibi karantina altına alınmış şehirlerinde dezenfekte işlemine başladı. 

Şimdiye kadar 1013 kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü için araştırmalar devam ederken Çin Hükümeti de bir yandan yaşam alanlarını dezenfekte etmeye çalışıyor. Karantina altında olan şehirlere kamyonlar ve motorlar ile dezenfekte edici bir duman salan Çin Hükümeti dezenfekte edici sıvının maddesini resmi olarak açıklamamış olsa da Business Insider tarafından yapılan habere göre dezenfekte sıvısının konsantrasyonlu çamaşır suyu ve su çözeltisinden oluşma ihtimali var.

Geniş yollarda kamyonların, dar sokaklarda motorların saldığı duman ile dezenfekte sağlanmaya çalışılıyor. Uzmanlara göre yayılmayı engellemek için devamlı olarak hastaneler, pazar yerleri gibi günlük kullanım alanlarının gün içerisinde sıklıkla temizlenmesi gerekiyor. Çin Hükümeti’nin yaptığı bu dezenfekte operasyonları sayesinde ülke içerisinde Corona virüsünün yayılması yavaşlatılabilir. Umarız daha fazla can kaybı olmadan Corona virüsünün bir tedavisi bulunur.  

Amazon, Corona virüsü yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

Corona virüsü nedeniyle NVIDIA, Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacak