İninal E-Spor Arena, Maslak42 AVM’de açılışını gerçekleştirdi

0
1016

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük oyun odaklı etkinlik alanı olan İninal E-Spor Arena açılışını gerçekleştirdi. Açılışı ile birlikte farklı e-spor gösteri maçları yapıldı ve Türkiye’de e-spor hakkında bir panel gerçekleştirildi. 

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük e-spor odaklı alanı olma özelliğini taşıyan İninal E-Spor Arena, Maslak42 AVM içerisinde açılışını gerçekleştirdi. Yapılan açılış tören ile birlikte gerçekten tek odak noktası oyun olan bir etkinlik alanı ülkemize kazandırılmış oldu. Dünyada daha ‘’E-Spor nedir?’’ sorusu yavaş yavaş yanıt buluyorken ülkemizde bu kadar önemli bir atılımın gerçekleşmesi son derece önemli bir olay. İninal E-Spor Arena ile ülkemizde E-Spor çok daha hızlı bir şekilde gelişeceği kesin. 

Yapılan açılış töreninde ilk olarak 2017-18-19 Just Dance Dünya Şampiyonu Umutcan Tütüncü özel bir gösteri gerçekleştirdi. Daha sonra bir Tankurt Manas konseri gerçekleştirildi. Açılış gösterilerinden sornra Enis Kirazoğlu sunuculuğunda sahneye Bay İnşaat Y.K. Üyesi Erol Özmandıracı, İninal CEO’su Ömer Suner çıktılar ve birlikte gerçekleştirdikleri İninal E-Spor Arena’nın öneminden ve özelliklerinden bahsettiler. Özmandıracı ve Sunerİninal E-Spor Arena için koltuklu düzende 600, ayakta 1000 kişilik bir kapasiteye sahip olduğunu ve teknoloji anlamında gelişmiş bir seviyede olduğunu söylediler.  

Yapılan açılış konuşmasından sonra Türkiye Espor Federasyonu Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir sahneye çıktı ve İninal E-Spor Arena’nın öneminden bahsetti. Daha sonra İninal E-Spor Arena’nın sahnesinde Brawl Stars gösteri maçı gerçekleştirildi. Bu gösteri maçından sonra Türkiye’de E-Spor Paneli yapıldı. Yapılan E-Spor panelinden sonra sahneye Rammus53 ve Fionamed isimli yayıncılar çıktı ve PUBG gösteri maçı gerçekleştirdiler. Etkinliğin kapanışında ise Berk Turan ile FİFA gösteri maçı gerçekleştirildi. Yani dolu dolu bir etkinlik planı ile açılışı gerçekleştirdi.  

Doom: Eternal ilk izlenimler

Efsane dövüş oyunu Tekken serisi 49 milyon satışı geçti