Akıllı telefon teknolojilerinde dünya devlerinden birisi olan iPhone’un bir sonraki modeli olan iPhone 16 serisi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirket henüz eylül ayında iPhone 15 serisini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanırken, bir sonraki modele dair gelen bilgiler gündemde önemli bir yer tuttu.
Dünyanın en popüler teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, iPhone telefonlarla adından bahsettirmeye devam ediyor. Şirket eylül ayında piyasaya süreci iPhone 15 hakkındaki çalışmalarını sürdürürken diğer yandan iPhone 16 Pro ve Pro Max modeller hakkında bilgiler sızmaya başladı. İşte detaylar!

iPhone 14 Pro’dan Daha Büyük Kameraya Sahip

Dünya çapında en yaygın kullanılan akıllı telefon markalarından birisi olan iPhone, yeni modeller üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu konuda eylül ayında iPhone 15 serisini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanırken Weibo’da paylaşılan ve şirket içi kaynaklara dayandırılan bazı bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere göre iPhone 16 Pro ve Pro Max, mevcut model olan iPhone 14 Pro ile kıyaslandığında ondan daha büyük bir kamera sensörüne sahip olacak. iPhone’un bir sonraki modeli olan iPhone 16’nın tanıtım tarihi ise şimdilik Eylül 2024 olarak biliniyor.

Bilgiler Şirket İçi Kaynaklardan Elde Edilmiş

Çin’in sosyal medyası olan Weibo’da bir kullanıcı tarafından yapılan bir paylaşıma göre, iPhone’un Pro serisi kameraları hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Kullanıcı, elde ettiği bilgileri şirket içi kaynaklardan elde ettiğini iddia etti. Bu bilgilere göre iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinin, diğer modellere kıyasla çok daha büyük sensörlere sahip olacağı düşünülüyor. Weibo’da yorum yapan kullanıcının iddia ettiğine göre iPhone 16 Pro ve Pro Max modeller, iPhone 14 modeline kıyasla neredeyse yüzde 12 daha fazla büyük ana kamera sensörüne sahip olacak. Diğer yandan söz konusu cihazlar periskop kamerayı da iPhone telefonlara kazandıracak. Bu iddia ise daha önce analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılmıştı. Bu şekilde ana kamera sensörünün büyümesi ile beraber görsel elde edilmesi esnasında iPhone kamerasının dinamik aralığı ve sensörün yakaladığı ışığın da artması sağlanıyor. Bu artış sayesinde ise özellikle düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda bu avantaj daha net bir şekilde görülebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz