Huawei, Samsung ve Motorola’nın ardından Xiaomi de 2021’de pazarda dikkat çekeceği düşünülen katlanabilir ekranlı akıllı telefonu ile tüketicilerin karşısına çıkacak. Ortaya çıkan yeni sızıntılar, Çin merkezli şirketin katlanabilir akıllı telefon piyasasında boy göstereceği yeni cihazını gözler önüne serdi.

Özellikle 2020 yılı, akıllı telefon sektöründe yaşanan çarpıcı gelişmeleri gözler önüne serdi. Bu bağlamda, pek çok üretici yeni teknolojilerini tüketicilerine sunmak için farklı tasarımlarla geliştirdiği telefonları piyasaya sundu. Huawei, Samsung ve Motorola gibi pek çok önemli şirket de katlanabilir akıllı telefonlarını tüketici beğenisine sunarak bu alanda farklılaşmaya ve yeniliklerini göstermeye odaklandı. İşte bu yarışa Çin merkezli başka bir üretici de katılmaya hazırlanıyor. Xiaomi’nin de katlanabilir ekranlı akıllı telefon üreteceği daha önce de gündeme gelmişti. Çinli şirketin sektörde rekabet yaratması beklenen yeni katlanabilir ekranlı telefonunun fotoğrafı sızdırıldı. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi’nin üzerinde halihazırda çalıştığı bilinen yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Çin metrosunda görüntülendi. Merakla beklenen yeni akıllı telefonunun sızdırılan görüntüsünde, üretim öncesi gizleme kılıfına benzeyen bir şeyle sarıldığı görülüyor. Bu bağlamda saha testine çıktığı tahmin edilen cihazın MIUI 12 arayüzüyle çalıştığı ortaya çıkıyor. Saha testine başlayan Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun geliştirme aşamasının tamamlandığı söyleniyor. 

Xiaomi ‘nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu ayrı selfie kamerası ile gelmeyecek

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunun MIUI 12 arayüzü ile kullanıcı beğenisine sunulacağı bilgisinin yanı sıra cihazın bir de depolama alanı belli oldu. Bu bağlamda ilk defa katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon sunmayı planlayan şirket, yeni cihazında 256 GB dahili depolama alanı kullanacak. Çin metrosunda görülen Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu ile alakalı sızdırılan başka bir bilgi bulunmuyor. Ancak telefonun ekranında herhangi bir selfie kamerasının olmaması dikkat çekiyor. Bu bağlamda Çinli şirketin Huawei’nin en son çıkardığı katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun Mate XS gibi tek bir kamera kurulumuyla geleceği düşünülüyor. Huawei Mate XS’te bulunan arka kamera kurulumunu kullanıcılar ön kamera olarak da kullanabiliyordu. Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunun sağ tarafında ise ses ve güç tuşlarının bulunacağı görülüyor.

Çin merkezli teknoloji üreticisinin katlanabilir akıllı telefon yarışına bu sene katılacağı ve cihazın 2021 yılı içinde satışa sunulması bekleniyor. Ancak cihazın satışa çıkacağı tarih hakkında henüz elde edilen bir bilgi bulunmuyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, ‘Mi 10T’ ve ‘Mi 10T Pro’ Akıllı Telefon Modelleri ve Yeni Ekosistem Ürünlerini Tanıttı

ABD, Xiaomi’ye de Ambargo Uygulayacak: Xiaomi’den Açıklama Geldi!

Gelecekten Gelen 30 Bin Liralık Katlanabilir Telefon: Huawei Mate Xs:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz