Okuma Süresi
2 dakika

Dell Technologies, yapay zekâ (AI) çağında kuruluşların ve çalışanların verimliliğini artırmak amacıyla sektörün en kapsamlı yapay zekâ bilgisayar portföyünü piyasaya sürdü. Yeni Latitude dizüstü bilgisayarlar ve Precision mobil iş istasyonları serisi ile Dell, giriş seviyesinden ultra premium seçeneklere kadar geniş bir yelpazede AI destekli PC’ler sunuyor. Bu cihazlar, Intel vPro® özellikli Intel Core Ultra işlemcilerle donatılmış olup, otomatik çerçeveleme, arka plan bulanıklaştırma ve göz izleme gibi yapay zekâ destekli video konferans özellikleri sayesinde daha etkili iş birliği yapılmasını sağlıyor. Ayrıca, Dell’in CrowdStrike ve Intel ile iş birliği içinde geliştirdiği güvenlik işlevleri, tehdit tespitini hızlandırarak hibrit çalışma ortamlarında güvenliği artırıyor.

Precision 3280 Compact Form Factor (CFF)

Yapay zekâ destekli bilgisayarların pazarı, 2024’te 50 milyon adetten 2027’de 167 milyonun üzerine çıkması bekleniyor. Dell, bu alanda en akıllı, yönetilebilir ve güvenli ticari bilgisayarları üreterek öne çıkıyor. Dell Technologies Müşteri Çözümleri Grubu Başkanı Sam Burd, yapay zekâ bilgisayarlarının, kuruluşları geleceğe hazırlayarak çalışanlara en iyi teknolojiyi sunduğunu belirtiyor.

Dell ayrıca, kullanıcıların PC çalışma süresini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacak yeni kendi kendini iyileştirme özellikleri sunuyor. Bu özellikler, Dell’in ProSupport Suite hizmeti aracılığıyla sağlanıyor ve kullanıcılar, Dell’in SupportAssist teknolojisi sayesinde insan müdahalesi olmadan PC sorunlarını çözebiliyor.

Man on a call with Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024)

Ürünler arasında, profesyonellere esnek çalışma imkanı sunan Latitude 7350 Detachable ve yüksek performans gerektiren yapay zekâ iş yüklerini karşılayabilen yeni mobil ve sabit Precision iş istasyonları bulunuyor. Dell, ayrıca yapay zekâ tabanlı gürültü önleyici mikrofonlara sahip yeni kulaklık serisini de tanıttı.

Dell, döngüsel ekonomiyi desteklemek amacıyla cihazlarında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor ve müşterilerin BT ekipmanlarını uygun şekilde kullanımdan kaldırmalarına yardımcı oluyor. Bu yaklaşım, ürün ve malzemelerin daha uzun süre dolaşımda kalmasını sağlayarak çevresel etkiyi azaltıyor.

Yeni Latitude ve Precision serileri, 2024’ün ikinci çeyreğinde ve Mart ayında piyasaya sürülecek. Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024) ise Mart ve Nisan aylarında global olarak satışa sunulacak. Dell’in yapay zekâ destekli yeni hizmetleri ve ürünleri, kuruluşların ve çalışanların geleceğe hazırlanmasına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz