Okuma Süresi
1 dakika

Renault, 91. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin uzun süredir beklediği Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi. Yenilikçi Renaulution yaklaşımının bir ürünü olan bu yeni nesil elektrikli araç, özgün ruhunu modern ve benzersiz tasarım öğeleriyle harmanlayarak dikkat çekiyor. Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, markanın yeni nesil elektrikli platformu AmpR Small üzerinde geliştirilen ilk model olma özelliğini taşıyor ve performans ile ikonik tasarımı bir arada sunuyor.

2025 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarına sunulması planlanan bu elektrikli otomobil, sürüş keyfini yeni bir boyuta taşımayı vaat ediyor. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli’nin, markanın elektrikli araç devriminin yeni yüzü olduğunu ve kullanıcıların kalbini fethetmeye hazırlandığını belirtti.

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, retro-fütüristik tasarımı ve modern gövde orantılarıyla göz dolduruyor. Araç, 400 km’ye kadar WLTP menzili sunan 52 kWh kapasiteli bataryası ve 100 kW’a kadar DC hızlı şarj desteği ile elektrikli otomobil kullanımını daha cazip hale getiriyor. Ayrıca, üst segmentlerden alınan çok kollu arka süspansiyon sistemi sayesinde benzersiz bir yol tutuş ve performans sunuyor.

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, Evolution, Techno ve Iconic Cinq donanım seviyeleri ile satışa sunulacak ve kişiselleştirme seçenekleriyle kullanıcıların kendi tarzlarını yansıtmalarına olanak tanıyacak. Araç, entegre Google hizmetleri ve 50’nin üzerinde uygulama ile zenginleştirilmiş bir bağlantılı sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca, ses ve termal konforu optimize eden teknolojilerle donatılmış durumda.

Güvenlik açısından, Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, en ileri sürüş destek sistemlerini (ADAS) içeriyor ve 2. seviye otonom sürüş teknolojisi ile dikkat çekiyor. Bu özelliklerle birlikte, Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli, sürdürülebilirlik taahhütlerini de ön planda tutarak çevreye ve topluma saygılı bir ulaşım çözümü sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz