NetflixYetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler
Okuma Süresi
3 dakika

Animasyon denilince ilk olarak akla çocuklara yönelik içerikler gelebilir fakat yalnızca yetişkinlerin izleyebileceği türde olan animeler en keyiflileri. Bu haberimizde Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon dizileri listeledik ve içeriklerine değindik. İşte; ‘Netflix’te yetişkinlerin izleyebileceği animasyon diziler’. ‘Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon diziler’. ‘Netflix animasyon  dizi önerileri’. ‘Netflix yetişkinlere yönelik animasyon diziler’.  

Netflix’in yetişkinlere yönelik yayınladığı 13 animasyon dizi haberimizin devamında. İşte; ‘Netflix’te yetişkinlerin izleyebileceği animasyon diziler’. ‘Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon diziler’. ‘Netflix animasyon dizi önerileri’. ‘Netflix yetişkinlere yönelik animasyon diziler’. 

Netflix’te Yetişkinlerin İzleyebileceği Animasyon Diziler 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te yetişkinlerin izleyebileceği animasyon diziler’. ‘Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon diziler’. ‘Netflix animasyon dizi önerileri’. ‘Netflix yetişkinlere yönelik animasyon diziler’. 

Netflix’in Yetişkinler İçin Yayınladığı Animasyon Diziler 
 • BoJack Horseman 
 • F is for Family 
 • Final Space 
 • Paradise PD  
 • The Midnight Gospel 
 • Castlevania 
 • Hoops 
 • Close Enough 
 • Big Mouth 
 • Rick and Morty 
 • South Park 
 • Archer 
 • Disenchantment 
BoJack Horseman 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te yetişkinlerin izleyebileceği animasyon diziler listemizde ilk sırada ‘BoJack  Horseman’ yer alıyor. 6 sezon ve 12 bölüm olarak yayınlanan bu dizide başrolde BoJack karakterini görüyoruz. Hem at hem de 90’lı yılların favori komedi dizi yıldızı olan BoJack’in 20 yıl sonraki huysuz halini izliyoruz.  

F is for Family 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Durum komedisi türünde olan ‘F is for Family’ Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon dizileri arasında. 1’inci sezon 6, diğer 4 sezon 10 bölüm yayınlanan dizi 1970’lerde geçiyor ve Murphy ailesini konu alıyor. Sert bir dile sahip olması ve içeriğinin çocuklara uygun olmaması nedeniyle daha çok yetişkinlerin izleyebileceği türde.  

Final Space 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te 2 sezon yayınlanan ve ilk sezonu 10 bölüm, 2’nci sezonu ise 13 bölümden oluşan dizi bilim kurgu türünde olmakla birlikte izleyiciye absürt komedi sunuyor. Uzay hapishanesinde geçen dizide Gary karakteri bir mahkumdur ve 5 yıllık ceza almıştır. Gary, burada gezegen imha etme yeteneğine sahip bir uzaylıyla tanışır ve evreni kurtarmak için maceraya atılır. Dram öğelerini oldukça başarılı işleyen dizi yan karakterleriyle de adından söz ettiriyor. 

Paradise PD 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Absürt ve şiddet içerikleriyle karşımıza çıkan ‘Paradise PD’ de yalnızca yetişkinlerin izleyebileceği nitelikte bir animasyon dizi. 3 kısım şeklinde yayınlanan 10, 8 ve 12 bölümden oluşan dizi, hevesli ve genç karakterin büyük bir uyuşturucu vakası için babasının idaresinde olan polis gücüne katılmasını konu alıyor.  

The Midnight Gospel 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te 1 sezon izleyebileceğiniz ‘The Midnight Gospel’in başrolünde bir uzay yayıncısı var. Dizide yaşam, ölüm ve daha pek çok konuyla ilgili varoluşsal sorulara yanıtlar arıyorsunuz.  

Castlevania 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Şiddet içerikli ve korkutucu türde olan ‘Castlevania’ Netflix’te 3 sezonuyla birlikte yer alıyor. Dizi, bir vampir avcısının Drakula’nın komutasında olan ordunun işgal ettiği şehri kurtarmak için gösterdiği mücadeleyi konu alıyor.  

Hoops 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te 1 sezon ve 10 bölüm yayınlanan, yetişkinlerin izleyebileceği animasyon dizilerden biri olan ‘Hoops’ küfürbaz bir basketbol koçunun üst liglere çıkma macerasını konu alıyor.  

Close Enough 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’in yetişkinler için yayınladığı animasyon diziler listemize sırada ‘Close Enough’ ile devam ediyoruz. Dizide, 20’li yaşlarındaki çılgın eğlencelerinden 30’lu yaşlarında anne ve babalığa geçiş yapan evli bir çifti izliyoruz. Netflix’in bu dizisi 1 sezon ve 8 bölümden oluşuyor.  

Big Mouth 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’in yetişkinlere yönelik bir diğer anime dizisi de ‘Big Mouth’. 4 sezon ve 10 bölüm şeklinde yayınlanan dizi 18 yaş ve üzerinin izleyebileceği nitelikte. Cüretkâr bir komedi sunan Big Mouth’ta iki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg  ile ergenlik dönemlerine gidiyoruz.  

Rick and Morty 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Listemize yine 18 yaş ve üzeri olan bir anime diziyle devam ediyoruz. Yalnızca yetişkinlerin izleyebileceği Netflix yayınlarından olan ‘Rick and Morty’, zeki fakat alkolik bilim adamı Rick ile huysuz torunu Morty’nin alternatif evrenlere gitmesini konu alıyor.  

South Park 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Bir dönemin popüler animelerinden olan ve daha çok üniversite gençliğinin izlediği ‘South Park’ Netflix’in yetişkinlere yönelin anime dizilerinden biri. Modayla, ürünlerle ve siyasilerde dalga geçen bu dizide ağzı bozuk 4 çocuğu izliyoruz.  

Archer 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix’te yetişkinlerin izleyebileceği animasyon diziler listesinde bulunan ‘Archer’ seksi ve muzip içeriği nedeniyle 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesine hitap ediyor. Durum komedisi türünde olan bu dizi Netflix’te 11 sezonuyla yer alıyor. Dizi, ajan olan Archer’ın başından geçenleri ve patronu olan annesiyle yaşadığı sorunları konu alıyor. 

Disenchantment 

Netflix Yetişkinlere Yönelik Animasyon Diziler

Netflix yetişkinlere yönelik animasyon diziler listemizi son sırada ‘Disenchantment’ ile bitiriyoruz. 3 kısım olarak yayınlanan dizide özgür ruhlu ve içki alemleri yapmayı seven prenses Bean’i ve bu halleriyle kralı çileden çıkarmasını izliyoruz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Netflix, 2021 Yılının Sonuna Kadar Bünyesine 40 Anime Yapım Ekleyecek

Netflix Türkiye Nisan Ayında Platforma Eklenecek Yeni Dizi ve Filmleri Açıkladı

Netflix Abonelerinin İzleyebileceği Ödüllü Filmler

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz