Teknoloji devi Apple’ın, 2020 yılında totalde 6 adet iPhone modeli görücüye çıkaracağı iddia edildi. Bu modellerden ikisinin, iPhone SE’nin devamı niteliğinde olacağı ve ulaşılabilir fiyatlarla piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.  

Yeni yılın gelişiyle beraber, teknoloji devlerinin 2020 planlarına ilişkin pek çok iddia ortaya atılmış ve tahminler yürütülmeye başlanmıştı. Bu kez de Apple’la ilgili Tayvan tedarik zincirinden sızan bilgilerden yola çıkılarak yeni bir iddia ortaya atıldı. Digitimes’ın haberine göre, teknoloji devi bu yıl toplamda 6 adet iPhone modeli tanıtacak ve bu modellerin ikisi, öncüleri ‘iPhone SE’ gibi diğerlerine kıyasla daha uygun fiyatlı ve ulaşılabilir modeller olacak. Bununla birlikte, 4 yüksek fiyatlı model OLED ekran ile üretilirken diğer 2 uygun fiyatlı model LCD ekranla kullanıcı beğenisine sunulacak.  LCD ekranlı modeller 5.5 inç, OLED ekranlı modeller ise 6.1 inç ekran boyutunda üretilecek.  

Geçen sene de markanın en az 4 tanesi 5G uyumlu, toplamda 5 adet iPhone modeli tanıtacağı konuşulmuş; Apple’ın bu hamleyle, farklı fiyat aralıklarında ürünler piyasaya sürmeyi amaçladığı iddia edilmişti. Teknoloji devinin ayrıca, ulaşılabilir akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştırmak için iPhone SE’nin devamı niteliğindeki bir modeli kullanıcı beğenisine sunmayı planladığı da yayılan söylentiler arasındaydı.   

Yeni iddialara göre teknoloji devi, bu kategoride piyasaya süreceği model sayısını 2’ye çıkardı. iPhone SE’nin devamı niteliğindeki modellerin nasıl isimlendirileceği konusunda ise pek çok farklı iddia var. “iPhone SE-R”, “iPhone SE 2” ve “iPhone 9” konuyla ilgili yapılan tahminler arasında.   

2020 model iPhone SE, Eylül ayında tanıtılabilir 

Daha önce SlashGear da Apple’ın 2020’de görücüye çıkarması beklenen 5 ürünü listelemiş ve listeye iPhone 12 ile 2020 model bir iPhone SE eklemişti. Aralık ayında sızdırılan bilgilere göre, markanın iPhone 12’de yapay zekâ destekli bir kamera teknolojisi kullanacağı iddia edilmiş ve öncekilerden daha ince ve geniş üretilen pili sayesinde telefonun daha ince bir tasarıma sahip olabileceği bildirilmişti. Aynı haberde, ulaşılabilir ve uygun fiyatlı akıllı telefon pazarına hitap etmesi beklenen ve iPhone SE’nin devamı niteliğinde olan yeni modelin ise 2020’nin Eylül ayında tanıtılacağı tahmin edilmişti.   

Apple’ın 2020’de görücüye çıkaracağı konuşulan 5 ürün 

Apple, 2019’un en popüler iPhone uygulamalarını açıkladı 

iPhone 12’de sensör tabanlı kamera kullanılacağı söyleniyor

iPhone 12 Dedikoduları