Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalDemirören Holding, ‘Dramax’ İsimli Yeni Yerli İçerik Platformunu Tanıttı! 

Demirören Holding, ‘Dramax’ İsimli Yeni Yerli İçerik Platformunu Tanıttı! 

Demirören Holding, ‘Dramax’ isimli yeni yerli içerik platformunu tanıttı. Platformun; daha önce çekilen ve gelecekte çekilecek olan yerli yapımları, dublajlı ve altyazılı bir şekilde yurt dışına ihraç edeceği belirtildi.  

Kanal D, CNN Türk, Milliyet, Hürriyet ve Posta gibi medya kuruluşlarının çatı şirketi olan Demirören Holding, Dramax adını verdiği yeni yerli içerik platformunu tanıttı. Platformun; daha önce çekilen ve gelecekte çekilecek olan yerli dizi, film ve belgeselleri, dublajlı ve altyazılı olarak yurt dışına ihraç edeceği belirtildi. Şirketin; yeni dijital ihracat hamlesi ile ilk hedefinin Arapça, İspanyolca ve İngilizce konuşulan ülke ve bölgelerde pazar lideri olmak olduğuna işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre yerli içerikler; EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika), Kuzey Amerika ve Güney Amerika bölgelerine artık lisanslı şekilde ve dijital olarak ulaştırılacak. İçerikler ayrıca, platforma dublaj ve altyazı ile eklenecek ve EMEA bölgesindeki 250 milyon kullanıcıya ulaşacak. Avrupa ve Latin Amerika’da konuşulan İspanyolca dil desteği ile birlikte ise platform, toplamda 1.5 milyar nüfusa sahip bir pazara açılmış olacak. Dramax, ulaşabildiği izleyici sayısını 4.5 milyara çıkarmayı hedefleyecek. Bununla birlikte platform, ilerleyen dönemlerde farklı ülke ve bölgelerde yaptığı tanıtımları artırarak yeni izleyicilere de ulaşacak.  

Dramax, şimdilik Türkiye ağında yayın yapmayı hedeflemiyor

Dramax

Diğer yandan; Dramax, şimdilik Türkiye ağında yayın yapmayı hedeflemiyor. Şirket yetkilileri, Türkiye’de yeterince dijital yayın platformu olduğuna ve rekabete girmeyi tercih etmediklerine işaret ediyor. Bu nedenle platform, Türkiye’de içerik izleyicilerden daha çok lisanslı olarak içerik üreticileri ilgilendiriyor. Türkiye’de yayın yapan TV kanalları ve içerik üreticilerinin; dizi, film ve belgesellerini lisans belgesi ile Dramax üzerinden yayınlayabilecekleri dile getiriliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Dijital Yayın Platformlarının Medyadaki Görünürlük Oranı, Son 5 Yılda Yüzde 2 Bin Arttı! 

Türkiye’de En Çok İzlenen Dijital Yayın Platformu Açıklandı! 

Exxen dijital yayın platformunun abonelik ücreti belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR