Gamer ürünleri

Oyun esnasında en yüksek performansı almak bir oyuncu için önemli konuların başında yer alıyor. Bu nedenle doğru ekipmanlara sahip olmak gerekiyor. Özellikle yeni başlayanlar için hazırladığımız bu listede bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri konusuna yer verdik. İşte iyi bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri… 

Eğlence dünyasının odağı haline gelen oyun sektörü büyümeye devam ediyor, hatta kimi oyuncular için bir meslek haline bile geldi. Yeni başlayanlar ve online oyunların tutkunu haline gelenler ise kısa sürede profesyonel oyuncu düzeyine gelebilmeyi istiyor. İyi bir oyuncu olmanın yolu ise aynı zamanda iyi bir ekipmana sahip olmaktan geçiyor. Peki bu ekipmanlar nelerdir ve nasıl özellikler taşımalıdır? Bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri listemizde bu soruya cevap veriyoruz. Karşınızda iyi bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri… 

Gamer Ürünleri 

Ekrandan klavyeye, mousedan sandalyeye iyi bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri… 

Ekran 

Gamer Ürünleri

İyi bir Gamer’ın sahip olması gereken Gamer ürünleri’ listesine ‘ekran’ ile başlıyoruz. Oyun söz konusu olduğunda akla ilk gelenlerden biri nasıl bir ekranda oynadığınızdır ve ekran seçimi önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken; ekranın bize sunduğu çözünürlük oranıdır. Ekran bakarken minimum çözünürlük hedefi 1080p, yenileme hızı ise 60 Hz olmalıdır. Aynı çözünürlükte ve daha yüksek yenileme hızı ise çok daha keyifli bir oyun deneyimi sunacaktır.  

Mouse 

Gamer Ürünleri

‘Mouse’ deyip geçmemek lazım. Mouse, bir Gamer olma yolundaysanız sahip olmanız gereken ürünlerden biri. Oyun teknolojisi bu kadar gelişmişken klasik mouse’lar keyfinize gölge düşürebilir. Mouse seçimi yaparken ilk önce, oynadığınız oyun türlerini belirleyin. Orta boy birmouse tercihiniz olabilir. Eğer solak bir oyuncuysanız simetrik mouse kullanmanızı öneririz. Tercihinizi DPI aralığı ayarlanabilir bir mouse’dan yana kullanabileceğiniz gibi hızlı yanıt süresi, konfor ve dayanıklılık gibi özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir.  

Klavye 

Gamer Ürünleri

Oyuncu için doğru ekipmanlar listesinekalvye’ de giriyor. Klavyeler oyun türlerine göre farklılık göstereceğinden önceliğiniz ne tür oyunlar oynadığınızı belirlemek olsun. Klavyenizin sessiz tuşlara sahip olması oyun esnasında dikkatinizi dağıtmayacaktır. Ayrıca oyun oynarken yaşanan heyecandan dolayı sert davrandığımız bu ürünlerin dayanıklılığı da önemli. Bu nedenle; bir Gamer mekanik klavye kullanmayı tercih etmelidir ve klavyenin hızlı yanıt özelliği olması oyunlarda fark yaratmanızı sağlayacaktır. 

Sandalye 

Gamer Ürünleri

Oyun sırasında dikkatin dağılmaması önemli. Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir pozisyonda oyuna konsantre olmalısınız. Bu nedenle oyun tutkunlarının sahip olması gereken Gamer ürünleri listesinde yer alanlardan biri de sandalye. Bir Gamer’ın kullanması gereken sandalyenin; yüksekliği ayarlanabilir, ve uzun süre oturuma uygunluğu için Class4 Amortisör kullanılmış olması gerekir. Ayrıca; derinlik ve bel desteği özelliklerini taşımalıdır.  

Kulaklık 

Gamer Ürünleri

Oyun oynarken günlük hayatta kullanılan kulaklıktan verim alamazsınız.  Oyun içi sesleri algılayabilmeniz adına profesyonel bir kulaklık tercih etmelisiniz. Bu tercihi yaparken de dikkat etmeniz gerekenler; hafif ve kafa bandı konforlu tasarlanmış, oyun içinde seslerin tam olarak geliş yönünü hissettirebilen, kullanılan malzeme kalitesi ve sunduğu konfor.  

Bel Minderi 

Gamer Ürünleri

Oyunda uzun süre vakit geçirileceği için sandalyenin ne derece önemli olduğundan bahsetmiştik. Aynı şekilde bel minderi de bir o kadar önemli hale geliyor. Üst düzey oyuncu sandalyelerinde pek gerek olmasa bile ortalama bir sandalyeniz varsa bel minderiyle destekleyebilirsiniz. Böylece konforlu bir şekilde oyunun tadını çıkarabilirsiniz.  

Mousepad 

Gamer Ürünleri

Gamer’ların sahip olması gereken ürünlerden biri de ‘mousepad’. Fakat yine oyun oynarken rahatlığınızı ön plana koyarak bir ‘mousepad’ almalısınız. Bunun için; masanızın yüksekliğine, büyüklüğüne, kol duruşunuza dikkat etmeli ve bilek konforu sağlayabilecek bir ‘mousepad’ tercih etmelisiniz.  

Laptop Soğutucu 

Gamer Ürünleri

Oyunda uzun vakitler geçirmek laptop’ınızın ısınmasına sebep olacak, performansını düşürecektir. Bu problemi yaşamamak için Laptop soğutucu, bir Gamer’in sahip olması gereken ürünlerden biridir. Laptop soğutucunuzun olması; anakart arızasını önleyecek, oyunlarda fps artışı sağlayacak, HDD yanmasını önleyecek ve genel kullanımda da performansını arttıracaktır. Laptop soğutucu alırken dikkat etmeniz gerekenler ise; fanlarının ısı çıkış merkezine denk gelmesi, fan dönme hızı, kullanılan malzeme ve çok ses yapmamasıdır.  

Kablo Düzenleyici 

Gamer Ürünleri

Hareket alanınız ne kadar genişse oyun esnasında o kadar rahat edeceksiniz hem de görsel anlamda konsantreniz bozulmayacak. Kullanılan ekipmanların kablolarının gözünüzün önünde bir karışıklık yaratmaması için kablo düzenleyici kullanmak aslında şart.  

Klavye Temizleme Jeli 

Gamer Ürünleri

Hem klavyeye yakın mesafede yiyecek tüketmeniz hem de zaman içinde tozlanması klavyenizi sağlıklı ve gereken performansta kullanmanızın önünde bir engel olacaktır. Kendi çabanızla yaptığınız bir temizlikle klavyenin her noktasına ulaşamayacaksınız. Bu yüzden klavye temizleme jeli olmazsa olmazlardan biri. Klavye temizleme jelini, temizlemek istediğiniz bölgeye yapıştırıp çektiğinizde tam anlamıyla temizlendiğini göreceksiniz. Böylece yüksek performansta bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.  

İlginizi çekebilir:

Bethesda Oyunculara Fallout 76’yı Ücretsiz Oynatıyor

Amazon Bulut Tabanlı Oyun Hizmeti Luna’yı Erken Erişime Açtı

SEGA Steam’da 4 Oyunu Ücretsiz Olarak Sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz