Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Blizzard oyun şirketinin sevilen oyun serisi Diablo’nun yeni Diablo 4 oyunundan, oyunun geliştirilme aşaması hakkında bazı görüntüler geldi. Blizzard ayrıca, oyunun hikayesi ve açık dünyasına ilişkin yeni bilgiler de verdi.

Blizzard Entertainment, geçen yıl BlizzCon etkinliğinde Diablo 4’ü tanıtarak oyun tutkunlarını sevindirmişti. Şirket, Diablo 4 oyununun çıkış tarihi hakkında henüz net bir tarih belirtmese de söz verdiği gibi her üç ayda bir, oyun hakkında yeni bilgi ve görüntüler aktarmaya başladı.

Blizzard Entertainment, resmi blog sayfasından da oyuna ilişkin bir güncelleme haberi paylaştı. Haberde; Diablo 4’ün açık dünya detayları, hikaye anlatımı ve çok oyunculu modu ile ilgili yeni bilgiler de yer aldığı görüldü.

Diablo 4, oyunculara gerçekçi bir hikaye sunacak

Diablo 4 Oyunculara Gerçekçi Bir Hikaye Sunacak

Blizzard; paylaştığı habere, hikaye anlatım mekanizmalarının değişimi hakkında önemli bilgiler vererek başladı. Buna göre Diablo 4, oyunculara gerçekçi bir hikaye sunacak. Serinin bir önceki oyunu Diablo 3’te, stüdyo diyalogları için karakter portreleri kullanılıyordu. Diablo 4 oyununda ise karakterle NPC (Oyuncu olmayan ve oyuncular tarafından kontrol edilemeyen karakterler) arasında yapılacak konuşmaları, oyuncuların daha iyi görebilmesi için kameranın karaktere daha yakın durduğu bir kadrajda oyun deneyimi sunulması planlanıyor. Diyalogların uzunluğuna göre de karakter animasyonları değişiklik gösteriyor.

Blizzard Entertainment, oyunda çeşitli kampların da bulunacağını ifade ediyor. Paylaşılan detaylara göre kamplar, başlangıçta şeytani ordular tarafından yönetilecek. Fakat oyuncular bu kampları ele geçirdiğinde kamplar, dost olan NPC’ler tarafından yönetilmeye başlayacaklar. Kamplardaki hikaye ise oyunculara, genellikle görsel yollarla anlatılacak.

Diablo 4 oyunundaki çok oyunculu modda, oyuncu sayısına sınırlama geldi

Diablo 4 Çok Oyunculu Modda Sınırlama Geldi

Diğer yandan Diablo 4 oyunundaki çok oyunculu modda, oyuncu sayısına da sınırlama geldi. Blizzard, söz konusu modun daha sorunsuz çalışabilmesi için çeşitli özellikler entegre etmeye çalıştığını ifade etti. Bununla birlikte, oyunun hikayesi tamamlandıktan sonra kasabaların da sosyal bir merkez haline dönüşeceği belirtildi.

Diablo 4 nedir?

Diablo 4 Nedir

Diablo 4, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi zindan temalı ve rol yapma üzerine kurulu bir aksiyon video-oyunudur.

Diablo 4 Çıkış Tarihi

Diablo 4 Çıkış Tarihi

Oyun, ilk kez Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen “BlizzCon 2019” etkinliğinde resmi olarak duyurulmuştu. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında yer alacağı belirtilen Diablo 4 oyununun çıkış tarihi ise henüz net olarak bilinmiyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Diablo 2 Remake Oyunundan Video Yayınlandı

Diablo serisinin yeni oyunu Diablo IV duyuruldu

Cyberpunk 2077 Oyunundan 2 Saniyelik Bir Video Geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz