Yenilenen Kia Rio
Okuma Süresi
1 dakika

Yenilenen Kia Rio, Temmuz ayında Güney Koreli otomobil devi Kia tarafından tüm Avrupa’yla birlikte Türkiye’de de kullanıcı beğenisine sunulacak. segmentindeki araç; mekanik, donanım ve tasarım anlamında yapılan yenilikler ile satışa çıkacak.  

Güney Koreli otomobil devi Kia, B segmentindeki sevilen modeli Rio’nun dördüncü neslinin yeni versiyonunu görücüye çıkardı. Kapsamlı bir makyaj operasyonu geçirdiği belirtilen araçta; mekanik, donanım ve tasarım anlamında yeniliklerin yer aldığı ifade edildi. Şirket, Rio’ya kullanıcıların aracı kişiselleştirebilmesine imkan sağlamak için iç mekan renk alternatifleri eklediğine işaret etti. Açıklamada aktarılan detaylara göre; yenilenen Kia RioTemmuz ayında Güney Koreli otomobil devi tarafından tüm Avrupa’yla birlikte Türkiye’de de kullanıcı beğenisine sunulacak. 

Yenilenen Kia Rio

Rio, birçok sürücü için Kia markasına giriş modeli olarak konumlandırılıyordu. Şirket; modelin pratiklik, kalite ve teknoloji alanlarındaki temel özelliklerini korumaya devam ettiğinin altını çizdi. Yenilenen Rio’da; bu özelliklerin şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleme sistemi, çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil birçok ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleriyle zenginleştirildiği ifade edildi.  

Kia, bu yıl içerisinde Plan S stratejisini de duyurmuştu

Kia Plan S

Diğer yandan Kia, 2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini de açıklamış ve Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirlemişti. Buna paralel olarak şirket, elektrikli araç pazarında daha etkin rol alacağını ifade etmişti. Aynı açıklamada Kia’nın, 2021 yılı itibariyle her modeli için hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit veya tam elektrikli olarak en az 1 elektrikli alternatif sunacağı duyurulmuştu.  

Bununla birlikte Güney Koreli otomobil devi, Plan S stratejisi kapsamında 2025 yılına kadar 25 milyar dolar yatırım yapacağını da belirtmişti. Şirket, 2025’e kadar 11 elektrikli model geliştirmeyi, küresel elektrikli araç pazarında yüzde 6.6 pazar payı elde etmeyi ve satışlarının yüzde 25’inin elektrikli araçlardan sağlanmasını hedeflediğinin de altını çizmişti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kia’dan Elektrikli Otomobil Şarj Süresi Atağı: 20 Dakikadan Kısa Sürecek

Antalya’da Türkiye’nin İlk Yerli Deniz Otomobili Üretildi

Uçabilen otomobil PAL-V Liberty, seri üretime geçiyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz