Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en popüler sesli iletişim platformlarından birisi olan Discord, yeni bir özelliği daha kullanıcı deneyimine sunuyor. Gerek iş amaçlı gerekse de oyun oynarken kullanılan Discord’a şimdi eğlenceli bir özellik daha geliyor. Bundan öncesinde sınırlı sayıda kullanıcının kullanımına açılan “ses panosu”, önümüzdeki haftalarla beraber daha da yaygınlaşacak.
Hem iş, hem de sohbet amacıyla kullanılan Discord platformu, yeni bir özellikle daha eğlenceli hale geliyor. Kullanımına daha önce sınırlı bir sayı ile başlanan uygulama artık daha yaygın hale gelecek. Platformun bir blog içeriğinde paylaştığı bilgiye göre artık “Ses panosu” özelliği daha fazla insanın erişimine açılacak. İşte detaylar!

Sadece Masaüstü Uygulamalar Kullanabiliyor

Discord’un blog içeriğinde duyurmuş olduğu ses panosu özelliği, kısa bir ses klibi oynatmanıza imkan sağlayan bir ses kanalı özelliği ile karşımıza çıkıyor. Aynı ses kanalındaki tüm katılımcılar tarafından duyulabilecek olan ses panosu, kendinizi ifade etmeniz ve ses kanalının sohbetine tepki vermeniz için yeni ve alternatif bir yol olarak sunuluyor. Aynı zamanda canlı yayına geçmesine tepki vermeniz için de kullanılabiliyor.
Fakat olumsuz bir özellik olarak ses panosunu sadece masaüstü uygulamada kullanabiliyorsunuz. Ürün İletişim Direktörü Kellyn Slone tarafından yapılan bir açıklamaya göre, mobil cihazlarda sesleri duyabileceksiniz ancak panoyu kendiniz kullanamayacaksınız. Diğer yandan eğer ses panolarından gelen sesleri duymak istemiyorsanız, ayarlar bölümünden bu özelliği kapatabiliyorsunuz.

İzinler Kullanıcının Elinde

Discord’a gelen yeni ses panosu özelliğine göre sunucunuzda bir ses panosunu kimlerin kullanabileceğini de sınırlandırabiliyorsunuz. Bu konuda izinler ayarlamak da kullanıcının elinde. Bu arada Nitro aboneleri ses panolarına yüklemiş oldukları sesleri farklı sunucularda da kullanabiliyor. Diğer yandan Nitro aboneleri masaüstü uygulamasında kullanabilecekleri ve bir emoji tepkisine animasyonlu bir hava katan yeni “Süper Tepkiler” yükseltmesi de alacaklar. Bu arada ses panosunu kullanmak için öncelikle bir ses kanalına katılmak gerekiyor. Eğer ses panosu etkinse, sol altta bir müzik simgesi göreceksiniz. Ses Panosunu açmak için bu simgeye basın. Ses Panosu açıkken, mevcut herhangi bir sesin üzerine gelerek “Oynat” düğmesine basabilirsiniz. Oynat’a bastığınız an ses, ses kanalındaki herkesin duyması için çalınmaya başlanacaktır. Diğer yandan dilerseniz ses panosuna yeni sesler de yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz