Okuma Süresi
2 dakika

Son yılların hayli popüler token’larından olan ve karşılıksız token anlamına gelen NFT’ler için önemli bir karar geldi. Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı, son olarak alınan bir kararla Instagram ve Facebook için NFT desteğinin azaltılacağını açıkladı.

Son yılların en popüler dijital ürünlerinden birisi olan Non – Fungible Token yani karşılıksız token anlamına gelen NFT’ler, bilindiği gibi hem sanat hem de finans dünyasında son derece yaygın. Dijital ürünlerin sahipliğini kanıtlayabilen benzersiz bir tanımlayıcı olan NFT teknolojisi, özellikle sanat eserlerinin değiştirilip taklit edilmesini zorlaştırma bakımından oldukça popülerleşti. Ancak Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı Stephane Kasriel’dend bugün NFT’ler hakkında önemli bir açıklama geldi. İşte detaylar!

Şirketin Odak Noktası Yeniden Belirleniyor

Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı Stephane Kasriel, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile Instagram ve Facebook platformları için NFT desteklerini azaltma kararı aldıklarını açıkladı. Bu kararı neden almak durumunda olduklarını açıklamayan Kasriel, yalnızca Reels gibi geniş ölçekte etki yaratabilecek alanlara yoğunlaşmak istediklerini belirtti. Konu hakkında paylaşım yapan Stephane Kasriel’in NFT’lerle ilgili açıklaması ise şu şekilde:

”Şirket genelinde odak noktamızı artırmak için neye öncelik verdiğimizi yakından inceliyoruz. Üreticileri, insanları ve işletmeleri desteklemenin diğer yollarına odaklanmak için dijital koleksiyon ürünlerini (NFT’ler) şimdilik azaltıyoruz.

”Bu yolculukta bize katılan ve dinamik bir alanda harika işler yapan ortaklarımıza çok teşekkür ederiz. Kurduğumuz ilişkilerden gurur duyuyorum. Ve çalışmalarını güçlendirmek için Instagram ve Facebook’u kullanmaya devam eden birçok NFT içerik oluşturucusunu desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

‘Reels Gibi Alanlara Odaklanacağız’

Şİrketin odak noktasının NFT’den ayrılmaya başladığını açıklayan Stephane Kasriel bununla ilgili olarak ise; “İçerik oluşturucular ve işletmeler için hayranlarıyla bağlantı kurma ve para kazanma fırsatları yaratmak bir öncelik olmaya devam ediyor ve Reels gibi geniş ölçekte etki yaratabileceğimiz alanlara odaklanacağız.” dedi.

Artık NFT’lerin 2023 itibariyle artık eski günlerini yaşamadıkları büyük bir gerçek. Hal böyle olunca da aslında bu alanda yatırım yapan şirketlerin yavaş yavaş odağını farklı yönlere çevirmeye başladığı görülüyor. Nitekim bu firmaların başında gelen Meta da NFT desteğini azaltacaklarını duyurmuş oldu diyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz