disney-plus-turkiye-yayin-lisansi-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Disney’in sahip olduğu yayın platformu Disney Plus için 10 yıllık yayın lisansı verdi. Lisans ile birlikte Disney, Türkiye’de yayınlanmak için resmi adımları tamamlamış oldu.

Disney, Kasım 2019 döneminde Netflix’e rakip olmak üzere çevrimiçi dizi – film platformunu yayınlamıştı. Henüz birçok ülkede hizmet vermeyen Disney Plus, yakında Türkiye’de hizmete başlayacak. RTÜK, Disney Plus hizmetlerinin Türkiye’de yayınlanması için 10 yıllık yayın lisansı verdi.

RTÜK tarafından verilen lisans ile birlikte Disney Plus, Türkiye’de hizmet verebilmek adına tüm resmi süreçleri tamamlamış oldu. Disney Plus, ülkemizde yayında olan Netflix ve Amazon Prime yanında yine yakında Türkiye’de hizmete açılacak HBO Max ile rekabet içerisinde olacak.

disney-plus-turkiye-teknosafari

Disney Plus, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Graphic yapımlarının resmi olarak sahibi durumunda. Ayrıca şirket, birçok yerli yapımın da platform içerisinde yer alacağını belirtti. 2022 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlaması beklenen Disney Plus’ın fiyatlandırma politikası konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Özellikle Netflix, Türkiye’de büyük bir ilgi ile karşılanırken Amazon Prime, sunduğu paket içeriğin yanında oldukça uygun fiyata karşımıza çıkıyor. Bu sayede Amazon Prime da oldukça büyük bir Türk kullanıcı kitlesine sahip. Ancak HBO Max ve Disney Plus gibi şirketlerin fiyatlandırma konusunda nasıl bir adım atacağı hala merak konusu.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz