Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 40 akıllı telefonunda kullanacağı Kirin 9000 işlemcisinin performansı ortaya çıktı. Geekbench ‘ten elde edilen bilgilere göre, Huawei Kirin 9000, Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865’ten daha güçlü olacak.

ABD ile yaşadığı ticari savaş sebebiyle son yıllarda önemli sorunlar yaşayan Huawei’nin 22 Ekim’de yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mate 40’ı tanıtması bekleniyor. Geekbench ’te görülen Huawei Mate 40’ın Kirin 9000 işlemcisinin performansı ortaya çıktı. Yapılan sentetik testlerde Mate 40’ın işlemcisinin Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865’ten daha güçlü olduğunu gözler önüne serdi. 

22 Ekim’de Çin merkezli şirketin düzenleyeceği etkinlikte Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Mate 40’ı tüketici beğenisine sunması bekleniyor. Donanım bakımından bir hayli güçlü olacağı düşünülen Mate 40’ın işlemcisi Kirin 9000 Geekbench’te ortaya çıktı. 

Huawei’nin kendi işlemcisi olan Kirin 9000, 5 nm üretim sürecinden geçiyor. Dahili 5G modem desteği bulunan Huawei Mate 40’ın performans ve güç arayan kullanıcıları memnun edeceği şimdiden belli oldu diyebiliriz. Geekbench’te yer alan bilgilere göre Kirin 9000 işlemcili Huawei Mate 40, Samsung’un son amiral gemisi serisi Note20 modellerinde görülen Snapdragon 865’ten daha güçlü. 

Kirin 9000 ‘in Geekbench sonuçları

Geekbench’te bulunan bilgilere göre Kirin 9000 işlemcisi, NOH-NX9 kod adli bir akıllı telefon üzerinde test edildi. Söz konusu kod adı herhangi bir cihazı işaret ediyor olmasa da, bu işlemcinin Hauwei’nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonununda kullanılacağı biliniyor. Şirketin 22 Ekim’de düzenleyeceği lansmanda ise Mate 40’ı resmi olarak tüketici beğenisine sunması bekleniyor. Elde edilen verilere göre, Mate 40 8GB RAM seçeneğine sahip olacak aynı zamanda kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. 

Kirin 9000 işlemcisinin test sonuçlarına bakıldığında ise, tek çekirdekli işlemcilerde 1020, çok çekirdekli işlemlerde ise 3710 puan aldığı görülüyor. Samsung’un Note20 ailesinde kullandığı Snapdragon 865’in ise tek çekirdekli işlemlerde 900, çok çekirdekli işlemlerde ise 3100 puan toplamayı başarmıştı. Ancak Huawei’nin yeni amiral gemisi işlemcisini yılın son dönemlerinde çıkarması Kirin 9000’in liderliğinin çok uzun süremeyeceği anlamına geliyor. Çünkü Qualcomm ve Samsung gibi işlemci üreticileri yeni işlemcileri üzerinde çalışmalarına çoktan başladı. 

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi Mate 40 ailesi her ne kadar 22 Ekim’de tanıtılacak olsa da cihazın teknik detayları hakkında pek bir bilgiye sahip değiliz. Ancak diğer serilerden görmeye alışık olduğumuz gibi Hauwei’nin Mate 40 serisinde de kamera özelliklerine ağırlık vereceği düşünülüyor. Şirketin, Mate 40 serisinde Google Servislerini kullanamadığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir:

Huawei ve Samsung, Akıllı Telefon Pazarının Zirvesinde!

HarmonyOS 2.0 İşletim Sistemi Desteği Alacak Huawei Cihazlar Sızdırıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz