Her geçen gün rekabetin ve bütçelerin arttığı dijital yayın platformlarından olan Disney +, Avrupa’ya geleceği zamanı ve fiyatlarını açıkladı.

Dijital yayın platformları artık günlük dijital tüketim alışkanlıklarımızın içerisinde yer alıyorlar. Bu dijital yayın platformlarına son dönemde Disney ve Apple’ın katılmasıyla ortalık fazlasıyla kızışmıştı. Disney Plus ismini taşıyan Walt Disney’in dijital yayın platformu şu ana kadar Disney çatısı altında çıkan tüm belgeselleri, çizgi filmleri, dizileri ve filmleri barındıracak olması yanı sıra yeni gelecek olan Star Wars ve Marvel dizileriyle ilgiyi fazlasıyla üzerine çekmişti. Şu an ülkemizde olamayan Disney Plus’ın Star Wars evreninde geçen ilk popüler dizisi The Mandalorian, izleyenleri tarafından beğenilmişti bu durum tabii ki Disney Plus servisini bekleyenleri daha fazla heyecanlandırmıştı. Disney +, Avrupa’ya geliş tarihini 31 Mart 2020 olarak açıkladı.

Avrupa’ya 31 Mart 2020 tarihinde gelecek olan Disney +, önce Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’ye gelecek. Kısa süre sonra da Avusturya, İsveç ve İrlanda da kullanıma açılacak Disney +. Disney açıklamasında İskandinav Ülkeleri, Portekiz, Belçika için 2020 yılının yaz aylarında kullanıma açılacaklarını söyledi. Ülkemiz için ise daha net bir tarih açıklanmadı.

Disney +, Avrupa fiyatlarını aylık 6.99 Euro (45 Türk lirası), yıllık olarak ise 69.99 Euro (459 Türk lirası) olarak belirledi. Disney Plus’ın İngiltere için olan fiyatlandırması ise aylık 5.99 Sterlin, yıllık ise 59.99 Sterlin olarak belirlendi. Bu fiyatlandırmalar ülkemizde dizi bile çeken Netflix’in ülkemiz için özelleştirilmiş fiyatlarından fazla. Umarız Disney + ülkemizde Netflix’in yaptığı gibi uygun ve özel abonelik sistemleri ile gelir.

Disney Plus, WandaVision dizisinin tarihini erkene aldı

Chris Evans’lı yeni Apple TV+ dizisinin yayın tarihi açıklandı

Neymar’ın hayatı Netflix’te belgesel olacak