Pokémon GO, Türkçe versiyonuyla oyunseverlerle buluşuyor. Ayrıntılar haberimizde

Pokémon GO’nun Türkçe dil desteğiyle çıkışını desteklemek için düzenlenen basın toplantısı 10 Mart’ta JW Marriott Bosphorus’ta gerçekleşti. Etkinlik, oyunun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in katılımıyla gerçekleşti.

Uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına çalışıyoruz

T4W’den Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini, “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına çalışıyoruz” sözleriyle dile getirdi. Nazeh Fares’in ardından söz alan Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunuma Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladıktan sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizdi. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını ilk kez paylaşan Zhang, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Topluluk etkinlikleri yakında duyurulacak

Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde ülkemizde düzenlenmesi planlanan Pokémon GO topluluk etkinliği için ayrıntıları Türkçe resmî internet sitesinde yer alan blog üzerinden ya da Pokémon GO Türkiye resmî Twitter ve Instagram hesaplarından takip edilebilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz