Asus ROG Strix G
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Asus, Intel işlemcilere sahip olan iki dizüstü bilgisayarını tanıttı. Her iki modelde Asus’un oyuncular için özelleştirdiği ROG serisine ait. Tanıtılan iki oyuncu bilgisayarı arasında güçlü olan modelin ismi Asus ROG Strix SCAR 17. Diğer modelin ismi ise Asus ROG Strix G. Her iki modelde değiştirilebilir iç donanımı ile yüksek seviye donanım özelliklerine sahip.  

Oyuncular her ne kadar toplama bilgisayarları, özelleştirilmiş soğutma sistemlerini, renkli ve ışıklı kocaman kasaları seviyor olsalar bile, dizüstü oyuncu bilgisayarları hem tasarım hem de işlem gücü anlamında masa üstü çözümlere son derece yaklaşmaya başladı. Asus oyunculara özel ürünler çıkardığı ROG serisine iki yeni model tanıttı. Yeni tanıtılan Asus ROG Strix G, işlem gücü ve ekranı ile dikkat çekiyor. 

Asus ROG Strix G teknik özellikler 

Asus ROG Strix G teknik özellikler 

Asus’un yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı modelinin tabii ki en dikkat çeken özelliklerinden biri işlemcisi. Yeni oyuncu bilgisayarı Intel Core i7-10875H işlemcisi ile birlikte geliyor. İstenirse bu işlemci başka modeller ile değiştirilebiliyor. Bu işlemci 8 çekirdekli, 16 iş parçacıklı bir yapıya sahip. Bu işlemcinin çekirdekleri 2.3 GHz ile 5.1 GHz frekans arasında çalışabiliyor. Ön belleği ise 16 MB. TDP değeri ise 45 W. Ayrıca bu işlemci 14 nm teknolojisi ile üretilmiş durumda. 

Ekran kartı noktasında ise en yüksek seçenek olarak NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER bulunuyor. Oyuncular için özel olarak geliştirilmiş olan bu ekran kartı bileşeni, ışık izleme teknolojisini destekliyor. Yani RTX teknolojisine göre geliştirilmiş olan özel oyunlarda çok daha gerçekçi bir ışık ve yansıma ile oyunlarını oynayabiliyorlar. Bir üst model ekran kartı modeli olan RTX 2080 seçeneği ise Asus ROG Strix SCAR 17 modelinde mevcut. İstendiği taktirde ekran kartı başka seçenekler ile değiştirilebiliyor. 

Bellek ve depolama alanı seçeneği noktasında Strix SCAR 17 ile aynı seçeneklerine sahip. Yani bellek olarak 32 GB’a kadar RAM desteği bulunuyor. RAMlerin çalışma hızları ise 3.200 MHz. Depolama alanı noktasında ise 1 TB’a kadar SSD seçeneğine sahip. Değiştirilebilen donanım özellikleri ile bütçeye göre ayarlanabiliyor.  

Donanım özellikleri yanı sıra, bir oyuncu bilgisayarı için en önemli özelliklerden biri ekrandır. Strix G, bu konuda yine Strix SCAR 17 ile ayrışıyor. Asus ROG Strix G’nin 15.6 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip olan bir ekranı bulunuyor. Bu ekranın resim tazeleme oranı 240 Hz. Yani bu erkan bize saniyede 240 resim gösterebiliyor. Bu güçlü ekranın gecikme süresi ise 3 ms. Oyuncu bilgisayarı olarak düşündüğümüzde 3 ms’lik gecikme süresi son derece yeterli ve başarılı bir özellik. 

Asus, ROG serisi için tanıtmış olduğu her iki bilgisayar içinde bir fiyat açıklamasında bulunmadı. 

Dizüstü oyuncu bilgisayarı Asus ROG Strix SCAR 17 tanıtıldı 

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz