Meta, WhatsApp uygulamasında bulunan Gruplara ek olarak, kullanıcılara ve yöneticilere daha fazla kontrol imkânı tanıyan Topluluklar özelliğinin +kullanıma sunulduğunu açıkladı. Bu sayede WhatApp içinde alt grup sohbetlerine sahip olan büyük topluluklar oluşturulup topluluğun tamamına gönderilen duyurular kolay şekilde okunabilecek.

WhatsApp Topluluklar özelliği sayesinde okul, aile, iş veya mahalle gibi gruplar tek çatı altında toplanabilecek. Bununla birlikte kullanıcılar, topluluğa gönderilen duyurulardan da kolayca haberdar olabilecek. Uygulama, bu yeni özellikle kullanıcıların kendileri için önemli olan konularda daha büyük oluşumlar altında toplanabilmelerini hedefliyor. Aynı zamanda yeni özellikle yöneticiler de daha geniş kontrol imkânına sahip olacak. Yöneticiler Topluluk üyelerine gönderilen duyuru mesajlarını belirlemenin yanı sıra, Topluluklara dahil edilecek gruplara ve kullanıcılara da karar verme yetkisine sahip olacak.

Kolay Kullanım

WhatsApp Topluluklar özelliği Android cihazlarda sohbetlerin üst kısmında, iOS’ta ise alt kısımda bulunan yeni Topluluklar sekmesiyle kolayca kullanılabilecek. Sıfırdan yeni bir Topluluk oluşturmanın yanı sıra mevcut gruplar da Topluluklara eklenebilecek. Topluluğa katılan kullanıcılar, hâli hazırda bulunan gruplar arasında kolayca geçiş yapıp yöneticiler tarafından Topluluktaki kullanıcılara gönderilen mesajları okuyabilecek.

Topluluklar, Yeni Özelliklerle Geliyor

Birbirine bağlı olan toplulukların kendi aralarında iletişim kurmak için daha özel ve güvenli yollara ihtiyaç duymasından yola çıkarılarak getirilen Topluluk ile platforma farklı özellikler de ekleniyor. Bu sayede tüm kullanıcılar çevrimiçi durumunu gizleme ve grubun tamamına bildirim gitmeden sessiz şekilde gruptan ayrılabilecekler. Aynı zamanda grupta konuşulanların gizliliğinin korunması için WhatsApp Topluluklardaki yöneticiler, gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma imkânını da elde etmiş olacak.

Yakın zamanda mesajlara emoji ile tepki verme özelliği, grup yöneticilerine mesaj silme yetkisi verilmesi, dosya paylaşımının 2 gigabayta kadar olan dosyaları destekleyecek şekilde artırılması ve 32 kişiye kadar tek dokunuşla sesli arama seçeneğinin getirilmesi gibi özellikleri kullanıma sunan WhatsApp, Grupları ve Toplulukları daha fazla güçlendirecek yeni özelliklerini kısa süre içinde kullanıcılarla buluşturacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni gelen özellikler ile sohbet içi anketler düzenlemek ve aynı Grup veya Topluluk’ta bulunduğunuz kullanıcıların bir konu ile ilgili genel görüşünü öğrenmek mümkün olacak. Aynı zamanda daha geniş kitleleri bir araya getirmeyi hedefleyen WhatsApp, 32 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya ve 1024 kullanıcıya kadar grup oluşturmaya imkân tanıyacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz