Asus ROG Strix SCAR 17

Asus, Intel işlemcilere sahip olan iki dizüstü bilgisayarını tanıttı. Her iki modelde Asus’un oyuncular için özelleştirdiği ROG serisine ait. Tanıtılan iki oyuncu bilgisayarı arasında güçlü olan modelin ismi Asus ROG Strix SCAR 17. Diğer modelin ismi ise Asus ROG Strix G. Her iki modelde değiştirilebilir iç donanımı ile yüksek seviye donanım özelliklerine sahip.  

Oyuncular her ne kadar toplama bilgisayarları, özelleştirilmiş soğutma sistemlerini, renkli ve ışıklı kocaman kasaları seviyor olsalar bile, dizüstü oyuncu bilgisayarları hem tasarım hem de işlem gücü anlamında masa üstü çözümlere son derece yaklaşmaya başladı. Asus oyunculara özel ürünler çıkardığı ROG serisine ait, iki yeni model tanıttı. Bu modellerden çok daha güçlü donanım özelliklerine sahip olan modelin ismi Asus ROG Strix SCAR 17. Yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı işlem gücü ile dikkat çekiyor. 

Asus ROG Strix SCAR 17 teknik özellikler

Asus ROG Strix SCAR 17 teknik özellikler 

Asus’un yeni dizüstü oyuncu bilgisayarı modelinin tabii ki en dikkat çeken özelliklerinden biri işlemcisi. Yeni oyuncu bilgisayarı Intel Core i9-10980HK işlemcisi ile birlikte geliyor. Bu işlemci 8 çekirdekli, 16 iş parçacıklı bir yapıya sahip. Çekirdekleri 2.40 GHz ile 5.30 GHz frekans aralığında çalışabiliyor. Bu işlemcinin 16 MP’lık bir ön belleğe sahip. 

Ekran kartı noktasında ise en yüksek seçenek olarak Nvidia GeForce RTX 2080 SUPER bulunuyor. Oyuncular için özel olarak geliştirilmiş olan bu ekran kartı bileşeni, ışık izleme teknolojisini destekliyor. Yani RTX teknolojisine göre geliştirilmiş olan özel oyunlarda çok daha gerçekçi bir ışık ve yansıma ile oyunlarını oynayabiliyorlar. İstendiği taktirde ekran kartı başka seçenekler ile değiştirilebiliyor. 

Bellek olarak 32 GB’a kadar RAM desteğine sahip. RAMlerin çalışma hızları ise 3.200 MHz. Depolama alanı noktasında ise 1 TB’a kadar SSD seçeneğine sahip. Değiştirilebilen donanım özellikleri ile bütçeye göre ayarlanabiliyor.  

Donanım özellikleri yanı sıra, bir oyuncu bilgisayarı için en önemli özelliklerden biri ekrandır. ROG Strix SCAR 17’nin 17.3 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip olan bir ekranı bulunuyor. Bu ekranın resim tazeleme oranı 300 Hz. Yani bu erkan bize saniyede 300 resim gösterebiliyor. Bu güçlü ekranın gecikme süresi ise 3 ms. Oyuncu bilgisayarı olarak düşündüğümüzde 3 ms’lik gecikme süresi son derece yeterli ve başarılı bir özellik. 

Asus, ROG serisi için tanıtmış olduğu her iki bilgisayar içinde bir fiyat açıklamasında bulunmadı. 

Dizüstü oyuncu bilgisayarı Asus ROG Strix G tanıtıldı 

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

Kablosuz kulaklık AKG N400 tanıtıldı 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz