Gigabyte Aero 17
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Gigabyte, yeni bilgisayar modelleri Aero 15 ve Aero 17 modellerini tanıttı. Yeni modeller işlem gücünün yanı sıra 4K HDR ekranları ile dikkat çekiyor. 

Dizüstü bilgisayarlar güç ve tasarım anlamında her geçen gün çok daha iyi hale geliyor. Artık yüksek donanım özelliklerini, daha ince ve daha kibar kasalarda görmeye başlamış durumdayız. Ayrıca artık dizüstü bilgisayarlarının ekranları da son derece başarılı bir konuma gelmiş durumda. Artık oyuncu bilgisayarlarında 300 Hz resim tazeleme oranlarını görmeye başladık. Tabii ki bazı ekranlar da çözünürlüğü ile ön plana çıkıyor. Gigabyte tarafından yeni tanıtılan, dizüstü bilgisayar modelleri Aero 15 ve Aero 17’nin en dikkat çeken özelliği 4K çözünürlüğünde ekrana sahip olması. Bununla birlikte bu bilgisayarlar HDR desteğine de sahip. Yeni tanıtılan Aero serisi, ekran özelliklerinin yanı sıra işlem gücüyle de dikkat çekiyor. 

Gigabyte Aero 15 özellikler – Aero 17 özellikler 

Aero 15 özellikler

Gigabyte’ın tanıttığı her iki modelde de güçlü işlemciler ve grafik kartı seçenekleri bulunuyor. Her iki modelde de Intel’in yeni güçlü işlemcisi Intel Core i9-10980HK kullanıyor. Bu işlemci 8 çekirdekli, 16 iş parçacıklı bir yapıya sahip. Çekirdekleri 2.40 GHz ile 5.30 GHz frekans aralığında çalışabiliyor. Bu işlemcinin 16 MP’lık bir ön belleğe sahip.  

Ekran kartı noktasında da NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER ve NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER seçeneklerine sahipler. Yani yüksek ekran çözünürlüklerinin yanı sıra son derece yüksek bir işlem gücüne sahipler. Bu da onları birer oyuncu bilgisayara olarak görmemizi sağlıyor. Tabii ki bu yüksek donanım özellikleri ile birlikte, profesyonel anlamda da kullanılabilecek cihazlar. Hatta 4K ekranı düşüldüğünde, profesyonel amaçlar için son derece uygun durumdalar. RAM ve depolama alanı noktasında da değişken seçeneklere sahipler. Tüm bu değişimler fiyatların değişmesinde etkili oluyor. Her iki model de tüm özellikleri ile birlikte alışılmış oyuncu bilgisayarları kadar kalın bir görüntüye sahip değil. 

Aero 17 özellikler 

Bu yüksek performansın hakkını ise, 4K çözünürlüğünde olan ekranları fazlasıyla veriyor. Bu ekran, modellerin isimlerinden anlaşıldığı gibi 15 inç ve 17 inç boyutunda. Ayrıca ekranlar HDR400 özelliğine sahip ve OLED teknolojisi ile üretilmiş ekranlar. Yüksek donanım özelliklerinin yanı sıra böyle bir ekrana sahip olması ile fazlasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Aero 15 ve Aero 17 modellerinin Full HD ekrana sahip olan modelleri de bulunuyor.  

Gigabyte Aero 15 fiyat  – Gigabyte Aero 17 fiyat 

Yeni tanıtılan Aero 15’in Full HD çözünürlüğe sahip olan modeli bin 600 dolar ve 2 bin 400 dolar arasında değişiyor. Aero 17’nin Full HD modelleri ise bin 700 dolardan başlıyor.  

Aero 15, 4K modeli ise bin 900 dolar ile 4 bin 99 dolar arasında değişen bir satış fiyatına sahip. Aero 17’nin 4K modelinin satış fiyatı ise 2 bin 300 dolar ile 4 bin 300 dolar arasında olan bir satışa sahip.  

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

Dizüstü oyuncu bilgisayarı Asus ROG Strix SCAR 17 tanıtıldı 

Dizüstü oyuncu bilgisayarı Asus ROG Strix G tanıtıldı 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz