Ticari drone sektörünün önde gelen markalarında DJI popüler Phantom serisine yeni bir ürün ekledi. Şirket tamamen yeniden tasarlamak yerine DJI Phantom 4 Pro modelini güncelledi.

DJI Phantom 4 Pro V2.0 özellikleri ve fiyatı:

Profesyonelleri hedefleyen bu drone modeli OcuSync aktarma teknolojisi ile video aktarımlarını yüksek kalitede ve düşük gecikme süresi ile başarabiliyor. 4K çözünürlük ve 60 fps video çekimi yapabilen bu drone aynı zamanda 20 megapiksel fotoğraf da çekebiliyor. Bu versiyonu ile drone kullanıcılarına yaratıcı özgürlük vaad eden DJI 1 inçlik CMOS sensör ve 30 dakikaya varan uçuş süresi sunuyor. 5 yönlü engel algılama sistemi ile birlikte 7 kilometre video aktarım mesafesi de mevcut.

Bu güncelleme sadece drone da değil aynı zamanda kontrolcüde de gerçekleşti. Kontrolcüye entegre edilen 5.5 inçlik Full HD ekran dış mekanlarda da görülebilir bir parlaklık sunuyor. Ekran ayrıca opsiyon olarak satışa sunuluyor.

Intelligent Flight Battery adı verilen teknoloji ile drone havadayken kalan pil ömrünü hesaplayıp herhangi bir aksiliğe sebep olmadan kullanıcısına uyarı veriyor. Ayrıca akıllı odaklanma sistemi ile en zor koşullarda bile hedefe odaklanıp muhteşem görüntüleri kaydetmeyi başarıyor.

DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu standart kontrolcü dahil 1729$ fiyat etiketine sahip. Entegre ekranlı kontrolcü isterseniz fiyat 2199$ seviyesine yükseliyor.