Okuma Süresi
1 dakika

CES 2020’den ilginç teknoloji haberleri gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Sunflower Labs tarafından üretilen güvenlik odaklı drone modeli. Ürünün tek dezavantajı ise fiyatı.

Spesifik olarak evinizi korumak için hazırlanan bu model müstakil evinizi hem yerden hem havadan kayıt altına alıyor. Sunflower adındaki konut farkındalık sistemi, bahçe ışıklarına benzeyen ve bahçenizdeki hareketi tespit etmek için hareket ve titreşim sensörlerini kullanan drone insanların, hayvanların ve arabaların hareketlerini tespit edip birbirinden ayırt edebiliyor. Sistem insan tespit ettiğinde Bee adı verilen drone modelini gönderiyor. Eş zamanlı olarak ev sahibine bildirim gönderme özelliği olan bu drone otonom olarak hareket edip önüne çıkan engelleri ayırt edebiliyor. Herhangi bir hareket olmadığı zaman başlangıç noktasına dönen drone su geçirmiyor ve bu istasyonda kendini şarj edebiliyor. Aynı zamanda canlı yayın yapabilen sistem, gelişmiş teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu güvenlik sisteminin fiyatı nedir?

Ne yazık ki bu sistemi evinizde kullanmak isterseniz 9950 Amerikan doları gibi yüksek bir ücreti göze almak zorunda. Ön siparişleri başlayan ürün 2020 yılının ortalarında teslim edilmeye başlanacak.

Taksim’de yılbaşı eğlencesinde uçurulan polis drone’u jandarma tarafından düşürüldü

DJI Phantom 4 Pro v2.0 tanıtıldı