Samsung’un şubat ayının tanıtması beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S11’in arka kamera tasarımının görselleri ortaya çıktı. Yayınlanan görsellere göre Samsung’un yeni akıllı telefonunda dört kameralı olacak

Samsung’un yeni nesil amiral gemisi telefonu Galaxy S11 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. OnLeaks adlı Twitter hesabı, Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonuyla ilgili bazı görseller paylaştı.

samsung galaxy s11 arka kamera

Galaxy S11, söylenenlere göre dört adet kamerayla geliyor. Bunlardan üç tanesi sol taraftayken bir tanesi, sağ tarafta bulunuyor ve hemen altında da LED flaş yer alıyor. Modelde tahminen 108 megapiksellik ana sensör, 5x optik zoom özellikli telefoto kamera, ultra geniş açılı lens ve 3D ToF sensörü yer alacak. Kameralara bir LED flaş da eşlik edecek. Cihazda dikkat çeken bir diğer kamera detayı da Snapdragon 865 işlemcisinden güç alarak yapabileceği 8K video kaydı desteği sunması bekleniyor.

Samsung Galaxy S11 Plus serinin en üstün modeli olacak

Yüksek ihtimalle 6,39 inç AMOLED 120 Hz’lik bir ekranla geliyor. 5.000 mAh bataryası da bir diğer tahmin. Telefonun arkasında bir adet de periskop kamerası yer alıyor. Bunun Plus modele 5x optik zoom ve 100x dijital zoom getireceği düşünülüyor. Buna ek olarak bir 3D ToF sensörü ile ultra geniş açı kamera da bizleri bekliyor gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy S11’in boyutları nasıl olacak?

S11 boyut ile ilgili görsel sonucu

Son olarak sızdırılan bu fotoğrafta S11 serisinin boyutları konusunda bilgi veriyor. Söylenenlere göre S11E 6,2 inç, S11 ve S11 Plus ise sırasıyla 6,7 ve 6,9 inç olarak sunulacak.

Samsung’un yeni amiral telefonu Galaxy S11 yerine 2020’de S20’nin piyasaya sürüleceği iddia edildi