Huawei P40 lite

Huawei P40 lite, yepyeni bir tasarımla ile Türkiye’de satışa sunuluyor. Huawei P40 lite dörtlü arka kamerası ve işlem gücü ile dikkat çekiyor.

Huawei P40 lite, kamera ve fiyat/performans özellikleriyle dikkat çekiyor. Huawei P40 lite, Huawei Mate 30 Pro’dan sonra Huawei AppGallery ve Huawei Mobil Servisleri ile piyasaya sürülen ilk Huawei cihazlarından biri olacak.

Huawei P40 lite teknik özellikler 

Huawei P40 lite teknik özellikler 

Huawei P40 lite, matris düzenlemesine sahip dörtlü arka kamerasıyla büyük bir atılım gerçekleştiriyor. 48MP ana kamera, çerçeveli kompozisyon teknolojisini destekliyor ve hızlı bir şekilde arka arkaya çekilen birden fazla fotoğrafı birleştirerek şaşırtıcı renkler üretiyor. 8MP ultra geniş açı kamerası 120° görüş alanı sunuyor. Makro Lens ise 4 cm mesafeye yakın nesnelere odaklanarak güçlü kuruluma çok yönlülük katıyor. Dört kameralı kurulum ayrıca daha ileri düzey portreler ve sığ alan derinliği efektlerini simüle etmek için de AI ile çalışan bir Bokeh Lens içeriyor.

Huawei P40 lite’deki dört kameralı sistem Süper Gece Modu’nu destekliyor ve bu sayede kullanıcıların hareket halindeyken tripod kullanmadan gece fotoğrafları çekmelerini sağlıyor.

Huawei P40 lite, arka plan müziği eklemek ve görüntüleri kırpmak için kullanılan güçlü bir AI Video Düzenleyici’yi de destekliyor. Bu sayede kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar kaliteli sosyal medya içeriği oluşturmalarını da kolaylaştırıyor.

HUAWEI P40 lite’nin ön kamerası, tüm aydınlatma koşullarında çarpıcı selfie’ler çekmek için Super Night Selfie 2.0 ile birlikte geliyor. Gelişmiş AI algoritmalarından yararlanan kamera, kullanıcıların minimum çabayla muhteşem selfie’ler çekmelerine yardımcı olmak için hem fotoğraf konusunu hem de arka planı optimize ediyor.

Kirin 810 işlemcisinden gücünü alıyor

Akıllı telefon yongaları için üretim süreci, performansı ve güç tüketimini doğrudan etkiliyor. Kirin 810, 7nm işlemciyle üretiliyor. 8nm çiplerle karşılaştırıldığında Kirin 810, yüzde 50 daha yüksek bir transistör yoğunluğuna sahip ve yüzde 20 daha düşük güç tüketimi sunarak performans ve güç verimliliği sunuyor.

Sistem üzerinde yer alan yapay zeka zamanlamasıyla birlikte, sekiz çekirdekli CPU ve Mali-G52 MP6 grafik birimi güçlü hesaplama yeteneğine de sahip. Huawei, kare hızı artışı ve pil tüketimini azaltma gibi oyun merkezli en yeni GPU Turbo teknolojisini de destekliyor.

6GB bellek, performansını ortaya çıkarmasına yarıyor. İster uygulama başlatmak ister video düzenlemek ister zorlu oyunlar çalıştırmak için olsun bu telefon tüm bunların altından kalkabileceğini iddia ediyor.

Oyun içi sohbet kutusu, konumunu ve boyutunu esnek bir şekilde ayarlayarak oyun arayüzüne sığıyor ve kullanıcılar eğlenceli oyun anlarını kaçırmadan aynı anda hem oynayıp hem sohbet edebiliyor.

P40 lite, 40W Huawei SuperCharge çözümünü destekleyen yüksek kapasiteli 4200mAh pil çözümünü sunuyor. Telefon sadece 30 dakikada yüzde 70 oranında şarj edilebiliyor.

6.4 inç Huawei Punch FullView Ekran, sürükleyici bir izleme deneyimi sunarak yüzde 90.6’lık yüksek bir ekran-gövde oranına sahip Full HD + çözünürlüğü ve geniş renk gamını destekliyor.

Dört tarafı kavisli olan kompakt cihaz rahat bir tutuş özelliği de sunuyor. Aynı zamanda model yana monte edilmiş bir parmak izi güç düğmesine de sahip.

Huawei AppGallery – Dünyanın 3. En Büyük Uygulama Mağazası

Nisan 2018’deki lansmanından bu yana inanılmaz bir hızla büyüyen Huawei AppGallery, dünya çapında 400 milyon kullanıcıya açık, güvenli ve yenilikçi hizmeti sunuyor. İki yıldan az bir süre içinde HUAWEI AppGallery 170’ten fazla ülkeye sunulacak.

HUAWEI AppGallery tam döngü güvenlik ve koruma ile birlikte geliyor. Tüm uygulamalar, geliştiricilerin uygulamalarının kötü amaçlı etkinliklerden korunmasını önlemek için katı bir doğrulama testinden geçiyor. Çocuklar için güvenli bir ortam oluşturmak ve yaş aralıklarına uygun olmayan uygulamaları filtrelemek için yaş derecelendirme sistemi de mevcut.

AppGallery, kullanıcıların hassas verilerini ve gizliliğini korumak için en üst düzeyde doğrulama uyguluyor. Biyometrik veriler gibi kişisel olarak duyarlı bilgiler asla Huawei cihazının dışında işlenmiyor ve kullanıcıya kişisel verileri üzerinde tam kontrol sağlanıyor. EMUI, kullanıcıların uygulama izni üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlar. Daha da önemlisi, tüm kullanıcı verileri anonimleştirilir ve her kullanıcının bölgesine karşılık olarak yerel depolanır.

Huawei P40 lite ne zaman Türkiye’de satılacak?

Gece Siyahı, Sakura Pembesi ve Yeşil renk seçenekleriyle sunulan HUAWEI P40 lite, Nisan başında Türkiye’de satışa sunulacak.

Huawei, giyilebilir teknolojiler alanında büyüme gösterdi 

İnternet Dolandırıcılığı – Timur Akkurt & Ekin Kollama