Call of Duty Warzone oyuncu sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Birkaç gün önce bilgisayarlara ve konsollara çıkışını gerçekleştiren Call of Duty Warzone , oyuncu sayısı noktasında 15 Milyona ulaşmayı başardı.  

Call of Duty markası altında çıkan ücretsiz, battle royale Call of Duty Warzone , oyuncular tarafından fazlasıyla sevildi. Birkaç gün önce bilgisayarlara, konsollara çıkışını gerçekleştiren oyun, oyuncu sayısını hızlı bir şekilde katlamayı başardı. Yayın platformlarında birçok yayıncı tarafından oynanmaya ve izlenmeye başlanan Warzone, kendi oyuncu kitlesini hızlı bir şekilde oluşturdu ve şu an oyuncu sayısı 15 milyonu geçmiş durumda. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var. Warzone, yüksek sistem gereksinimleri isteyen bir oyun. Buna rağmen oyuncu sayısı 15 milyonu geçmiş durumda. Tabii açıklanan bu sayı hem konsol hem de PC oyuncularının toplamı. 

Warzone oyuncu sayısı, 24 saat içinde 6 milyon yükseldi

Popüler aksiyon, fps oyunu olan Call of Duty markasının ücretsiz olarak çıkardığı battle royale oyun Warzone, son 24 saat içerisinde 6 milyondan fazla yeni kullanıcıya ulaştı. Çıkış gerçekleştirdiği günden bu yana da toplamda oyuncu satısını 15 milyon gibi büyük bir sayıya ulaştırmayı başardı. Warzone, günlük olarak üç milyondan fazla yeni oyuncu kazanıyor. Call of Duty Modern Warfare oyunun grafiklerini ve mekaniklerini temel alan oyun, grafik ve mekanik kalitesiyle fazlasıyla dikkat çeken bir oyun.  

Warzone oyununun elde ettiği bu başarı sayesinde, oyuncuların hala battle royale oyunlara fazlasıyla ilgi duyduğu da ortaya çıkmış oldu. 

Call of Duty Warzone nasıl bir oyun? 

Call of Duty: Warzone nasıl bir oyun?

Call of Duty: Modern Warfare oyununa bir mod gibi gelen Warzone, aynı zamanda bağımsız ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahip olan kullanıcılar, 20 GB’lık bir eklenti indirmesi ile ulaşabiliyor. Modern Warfare oyunana sahip olmayan ve sıfırdan bu oyunu indirmek isteyen kullanıcılar ise neredeyse 100 GB’lık bir dosya indirmesi gerekiyor. Sistem gereksinimleri noktasında ise Call of Duty: Modern Warfare ile aynı. Yani güçlü bir PC’miz olmadan oynayabileceğimiz bir oyun değil.   

Yeni çıkan, ücretsiz oyunda iki farklı mod bulunuyor. Birinci oyun modu alışılmış battle royale oyun sistemi ile benzer. Giderek küçülen bir oyun haritasında ekibinle ya da bireysel olarak birinci olmak amaçlanıyor. Ek olarak Warzone’de ucaklardan atlayan oyuncu sayısı 150. Alışılmış 100 oyunculu haritaların yanında 150 kişilik bir haritaya sahip olması aksiyon anlamında çok daha yüksek ve hızlı bir dünya sunuyor.   

Warzone’nin diğer oyun modu ise Plunder (Yağma). Bu modda önemli olan şey ise oyun esnasında loot yaparak zengin olmak. Diğer oyuncuların üzerinden alınan ve yerden toplanan para sayesinde, sıralamada yükseliyorsunuz.   

OKULLAR TATİL, MAÇLAR SEYİRCİSİZ, MARKETLER TALAN! – DigiToll #6

YouTube, Twitch’e rakip oluyor