Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Çin merkezli üretici Xiaomi yeni birçok ürününü tanıttı. Xiaomi’nin bugün tanıttığı ürünlerden biri ise yeni bir akıllı kapı kilit sistemi oldu. Xiaomi ‘nin Smart Door Lock Pro ismiyle anılan akıllı kapı kilit sistemi FaceID benzeri bir yüz tanıma özelliğine sahip.

Xiaomi, bugün Weibo üzerinden yaptığı açıklamalarla bünyesine ekleyeceği yeni ürünlerini duyurdu. Çin merkezli elektronik üreticisinin tanıttığı ürünlerin arasında daha önce pek de sık görmediğimiz bir ürün vardı. Akıllı bir kapı kilit sistemi olan yeni ürünü Xiaomi Smart Door Lock Pro ismiyle görücüye çıkardı. Xiaomi’nin yeni ürünü sayesinde anahtarlı kilitlere duyulan ihtiyaç ortadan kalabilir. 

Xiaomi Smart Door Lock Pro Poster:

Xiaomi, yeni akıllı kapı kilit sistemini Weibo üzerinden duyurdu ancak, şirket Smart Door Lock Pro ismini verdiği ürünü hakkında detaylı bilgi paylaşmadı. Ancak Xiaomi’nin akıllı kapı kilit sistemi için paylaşılan bir poster, ürünün FaceID türünde bir yüz tanıma sistemine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Kullanıcıların, Smart Door Lock Pro’nun bünyesinde bulunan yüz tanıma sistemi ile yüzünü tanıtığ kilidi açabildiği ifadesi yer alıyor. Xiaomi’nin akıllı kapı sistemine sahip kapı kilitleri için iki yıldan fazla süredir çalışmalarını gerçekleştirdiğini ve aslında tüketicilere halihazırda çeşitli kapı kilidi sistemleri sunduğunu da belirtelim.

Xiaomi, sadece akıllı telefon, kablosuz kulaklık değil daha pek çok ev ürünü mevcut. Şirketin tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik piyasaya sunduğu pek çok farklı ürün bulunuyor. Bunun yanı sıra Xiaomi, bu tür farklı ürün ve sistemlerle akıllı ev sistemi oluşturmuş oluyor. 

Xaiomi’nin yeni akıllı kapı kilit sistemi Smart Door Lock Pro hakkında detaylı bir bilgi paylaşılmasa da yeni ürünün, çeşitli işlevselliğe sahip olacağı tahmin ediliyor. Örneğin Xaiomi’nin yeni akıllı kapı kilit sistemiyle kullanıcıların kilidi açabilmesinin yanı sıra, çıkarken de alarm sistemini devreye sokması mümkün olabilecek. 

Ürünle alakalı detaylı bilgi vermeyen Xiaomi, Smart Door Lock Pro’nun ne zaman satışa çıkacağını açıklamadı. Şirket bunun yanı sıra ürünün fiyatı hakkında da bilgi paylaşmadı. Ancak posterden elde edilen bilgilere bakıldığında, ürünün 4 Kasım’da Çin pazarında satışa çıkacağı ifadesi yer alıyor. Xiaomi’nin yeni akıllı kapı kilit sisteminin fiyatının uygun olması durumunda dünyadaki pek çok tüketicinin ilgisini çekebileceği ön görülüyor. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı 

Xiaomi Mi Band 5, Vücut Sıcaklığı ve Ateş Tahmini Yapacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz