Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Papara, dünyadaki bir ilke imza atarak Mastercard, Thales ve Blindlook iş birliği ile geliştirdiği yeni ürünü Voice Card’ı duyurdu.

Papara’nın “Papara sesi duydu” diyerek geliştirdiği Voice Card, görme engelli bireylerin finansal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini hedefliyor. Mastercard ve global dijital güvenlik teknoloji markası Thales ile işbirliği sonucunda ortaya çıkan Voice Card’ın kullanıcı tasarımı için ise BlindLook ile partnerlik yapılmış. Voice Card, sahip olduğu teknolojisiyle dünyada bir ilk olma özelliğini de barındırıyor.

Voice Card ile Görme Engelli Kullanıcılar İşlem Tutarını Duyabiliyor

Voice Card POS cihazına takıldığında işlem tutarı cep telefonundan duyulabiliyor. Kart şifresi girildikten sonra ise ödeme gerçekleşiyor. Bu sayede kullanıcılar, ödedikleri tutarı bilerek işlemlerini güvenli şekilde tamamlıyor. Voice Card’ın görme engelli bireyler ile POS cihazıyla ödeme yapmakta zorluk çeken tüm kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlanacağı ifade ediliyor.

Papara CEO’su Emre Kenci, “Herkese daha hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finansal ürünler geliştirmek için çalışan Papara, alanında lider bir şirket. Sınırları kaldırmak, kuralları değiştirmek, özgürlük sağlamak bizim DNA’mızda var. Alanında lider olan her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl BlindLook iş birliğimizle Görme Engelsiz Markalar arasına katılarak bunu gösterdik.

Bu yıl ise ‘Papara sesi duydu’ diyerek görme engelli kullanıcılarımız için ses teknolojisini kullanan Voice Card ile somut bir adım attık. Dünyada bir ilk olan Voice Card, Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın ürünü. BlindLook aracılığıyla bu kolaylığa ihtiyaç duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımımızı öne çıkaran ürün ve hizmetlerimizle sosyal faydaya odaklanmayı sürdüreceğiz” dedi.

“Voice Card’ın Tüm Dünyada Ödeme Kabulünü Sağlamaktan Dolayı Büyük Mutluluk Duyuyoruz”

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, “Biz tüm dünyada 50 yıldan uzun zamandır tüm ödemeleri daha hızlı güvenli ve akıllı hale getirmek için teknolojiye öncülük ediyoruz. Küresel ağımızla, bireyleri, işletmeleri ve finansal kuruluşları birbirine bağlıyoruz. Mastercard logolu kart sahipleri bugün 210’u aşkın ülkede kartlarını hep aynı gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar.

Aslında tüm ürünlerimizde olduğu gibi Voice Card’a kattığımız en önemli özellik uluslararası network’umuz ve Mastercard’ın her ödeme işleminde taahhüt ettiği yüksek güvenlik. Mastercard olarak finansal kapsayıcılık ve erişim bizim için stratejik önem taşıyor. Ödemelerin demokratikleşmesi ve sürdürülebilir ekonomilerin inşası ancak her bireyin sisteme erişim imkanı ile mümkün.  Bu projede yer almaktan ve Voice Card’ın tüm dünyada ödeme kabulünü sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Papara ile İşbirliği Yapmaktan Mutluyuz”

Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız, “Thales’te inovasyonun birçok sorunu çözme potansiyeline sahip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Papara ile iş birliği yapmaktan ve teknolojimizi görme engelli kişilerin özerkliğinin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Papara, kapsayıcı bir toplum için bağlılıklarını göstermek adına Voice Card’ı seçti. Yeniliklerimizin daha sürdürülebilir ve sorumlu ödeme çözümleri oluşturmaya katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece, “BlindLook olarak herkesin özgürce ve bağımsızca yaşayabildiği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. İşte bu dünyanın dönüşümüne partnerlerimizden Papara eşlik ediyor.  Papara yeni ürünü Voice Card ile birlikte görme engelli bireylerin hayata bağımsızca katılabilmesi için gereken özgüveni ve bağımsızlık çabalarını destekliyor. Voice Card, görme engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılarken ödeme sürecinde gereken erişilebilirliği, güveni ve hızı sağlıyor. Dünyada bir ilk olan Voice Card’ın doğuşunda yer alan tüm partnerlere, eşit ve engelsiz bir dünyanın var olması için attıkları bu adımdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz